Saltex IV liga zachód. Orkan goni lidera, czerwono w Strzegomiu

Saltex IV liga zachód – 20. kolejka. Orkan Szczedrzykowice wygrał w Jeleniej Górze i wciąż goni lidera z Lubina. AKS wygrywa ze Stalą, ale goście kończyli mecz w dziewiątkę.

 

Tatuś ci dobrze radzi… Oto urok małych lig [FILM]

Już w środę swój mecz wygrał lider – Zagłębie II. Wicelider ze Szczedrzykowic nie stracił dystansu, bowiem wygrał swój mecz w Jeleniej Górze. Orkan prowadził z Karkonoszami po dwóch trafieniach Michała Śliwińskiego, a goście odpowiedzieli tylko bramką Szymona Kozołubskiego w doliczonym czasie gry.

 

Na trzecim miejscu umocnił się Apis Jędrzychowice, który wygrał w Głogowie 3:1. Gospodarze prowadzili po bramce Patryka Obiały, ale końcówka należała do gości. Dwa trafienia Artura Paradowskiego i piękne uderzenie Łukasza Kusiaka i trzy punkty trafiły do beniaminka.

 

To IV liga czy ekstraklasa? Rezerwy Zagłębia rozbiły Piasta

W meczu czwartej z piątą drużyną w tabeli górą gospodarze. AKS Strzegom pokonał Stal Chocianów 4:0, ale warto dodać, że duży wpływ na losy meczu miała 53 min. meczu. Przy wyniku 1:0 dwóch zawodników Stali zostało ukaranych czerwonymi kartkami za przepychankę na boisku. Podem gospodarze strzelili jeszcze 3 gole. Gole strzelali: Marcin Wasilewski – dwie, Adam Wasilewski i Dawid Krzyżanowski.

 

Trwa dobra passa zespołów z Grębocic i Wąsosza. Obie wygrały swoje mecze na wyjazdach i awansowały na 6. i 7. miejsce w tabeli.

 

Bardzo ważne zwycięstwo w Jeżowie Sudeckim, w meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie się, odniosła Nysa Zgorzelec. Gole dla gości zdobyli Paweł Kościuk i Michał Kierpal. Trzy punkty zdobyła także ostatnia w tabeli Granica Bogatynia, która wygrała z wyżej notowanym rywalem z Mirska 2:0.

 

Saltex IV liga zachód, 20. kolejka

  • AKS Strzegom – Stal Chocianów 4:0
  • GKS Warta Bolesławiecka – Sparta Grębocice 0:1
  • Zamet Przemków – Orla Wąsosz 1:3
  • Zagłębie II Lubin – Piast Wykroty 5:0
  • Chrobry II Głogów – Apis Jędrzychowice 1:3
  • Granica Bogatynia – Włókniarz Mirsk 2:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Orkan Szczedrzykowice 1:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Nysa Zgorzelec 0:2
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.