Zagłębie pod kreską. Musi wygrać derby i liczyć na cud [SONDA]

Zagłębie Lubin przegrało w Krakowie z Wisłą 0:1 i spadło na 10. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Walka o czołową ósemkę mocno się skomplikowała, bowiem już nic nie zależy tylko od Miedziowych.

 

Rewolucja w piłce młodzieżowej. Oto najważniejsze zmiany

Porażka w Krakowie mocno skomplikowała sytuację Zagłębia. Obecnie lubinianie są na 10. miejscu w tabeli i choć tracą zaledwie jeden punkt do drużyn z miejsc 6 – 8, to już nic nie zależy tylko od podopiecznych Piotra Stokowca.

 

Zagłębie Lubin w ostatnie kolejce gra derbowy mecz ze Śląskiem Wrocław, i choć WKS już wcześniej stracił szanse na grupę mistrzowską, to wrocławianie z pewnością lokalnemu rywalowi zadania nie ułatwią. Miedzowi teoretycznie będą faworytem, ale patrząc na ich postawę na wiosnę (zaledwie 7 punktów w 9 meczach i trzecie od końca miejsce w tabeli wiosny), do pewniaków im daleko. A tylko zwycięstwo przedłuży nadzieje na „ósemkę”.

 

Tatuś ci dobrze radzi… Oto urok małych lig [FILM]

Zakładając nawet, że lubinianie w końcu wygrają ze Śląskiem, to i tak muszą liczyć niemal na cud. Układ w tabeli i rozkład ostatniej kolejki jest bowiem taki, że warunków awansu MKS-u jest więcej niż jeden.

 

O trzy, nieobsadzone jeszcze miejsca w górnej połówce walczy pięć zespołów. Oprócz lubinian Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Wisła Płock.

 

Rozkład ostatniej kolejki (pogrubione drużyny walczące o ósemkę)

  • Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
  • Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
  • Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • Arka Gdynia – Wisła Płock
  • Cracovia – Legia Warszawa
  • Lech Poznań – Ruch Chorzów
  • Górnik Łęczna – Wisła Kraków
  • Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok

 

Dwie z tych drużyn zmierzą się w bezpośrednim boju i dla Zagłębia idealny byłby remis, bo wtedy zwycięstwo daje pewną ósemkę. Gdy jednak któraś z tych ekip wygra, lubinianie muszą liczyć na potknięcie albo Pogoni Szczecin, albo Wisły Płock. Jeśli obie te drużyny wygrają, nic nie uratuje Miedziowych.

 

Co ciekawe, lubinianie nawet remisując ze Śląskiem, wciąż będą mieli szansę na górną połówkę, ale w innych spotkaniach musiałby się zdarzyć wręcz nieprawdopodobnie szczęśliwy zbieg okoliczności.

 

Fakt, że w ostatniej kolejce podopieczni Piotra Stokowca będą musieli drżeć o prawo góry w grupie mistrzowskiej jeszcze niedawno był wręcz nie do pomyślenia. Wiosna w Lubinie jest jednak fatalna. A Wy jak uważacie, Zagłębie będzie w TOP 8?

 

[socialpoll id=”2435276″ path=”/polls/2435276″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.