Saltex IV liga zachód. Hit dla rezerw Zagłębia

Saltex IV liga zachód – 21. kolejka. W meczu na szczycie rezerwy Zagłębia wygrały na wyjeździe z Apisem. Kolejne zwycięstwo AKS-u Strzegom. Wicelider ze Szczedrzykowic gra w niedzielę.

III liga: Ślęza wygrywa z wiceliderem, derby dla Miedzi i Polkowic

Wydarzeniem kolejki w zachodniej grupie Saltex IV ligi był mecz 3. w tabeli Apisu z liderem z Lubina. Gospodarze objęli prowadzenie w 18 min. po golu Dariusza Bryjaka. Później jednak do głosu przyjezdni w ciągu 5 minut zrobiło się 1:3. Do siatki gospodarzy trafili Kacper Szymankiewicz, Artur Siemaszko i Filip Dudziak. Co prawda Bryjak jeszcze przed przerwą strzelił bramkę kontaktowa, ale to było wszystko na co było stać graczy z Jędrzychowic. Wynik na 4:2 dla lubinian w 62 min. ustalił Dudziak.

Na jeden punkt do trzeciego miejsca zbliżył się AKS Strzegom, który wygrał w Jeżowie Sudeckim 3:1. Goście prowadzili po golu Michała Skrypaka, ale Lotnik odpowiedział tuż przed przerwą. Po zmianie stron strzelali tylko przyjezdni – na listę strzelców wpisali bracia Wasilewscy – Adam i Marcin.

Saltex IV liga wschód. Ostre strzelanie na wschodzie

Piątą lokatę zajmuje Stal Chocianów, która przerwała serię dwóch porażek z rzędu wygrywając w Grębocicach. Jedynego gola meczu zdobył Mateusz Bartuzel w 34 min.

Ważne zwycięstwa na własnych boiskach, pozwalające odskoczyć od strefy spadkowej, odniosły Orla Wąsosz i Włókniarz Mirsk. Ten drugi rozbił rezerwy Chrobrego 4:0. Orla natomiast wygrała 3:1 z ekipą z Warty Bolesławieckiej. Losy meczy rozstrzygnęły się w końcówce. Do przerwy był remis 1;1 (gole Krzysztof Kendzia i Marcin Kraśnicki). Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 77 min. Łukasz Wielogórski, a wynik meczu ustalił w drugiej doliczonej minucie Krystian Kacprzak.

Tymczasem w Zgorzelcu z dużej chmury mały deszcz. W meczu dwóch drużyn grożącym spadek – Nysy i Karkonoszy Jelenia Góra – padł bezbramkowy remis.