Saltex IV liga wschód. Ostre strzelanie na wschodzie

Saltex IV liga wschód – 21. kolejka. W pierwszym meczu kolejki padło aż 10 goli w Wołowie, gdzie MKP podejmował Victorię Świebodzice. Ostre strzelanie urządzili sobie również piłkarze z Barda i Gaci.

 

Rewolucja w piłce młodzieżowej. Oto najważniejsze zmiany

21. kolejka wschodniej grupy Saltex IV ligi rozpoczęła się w Wołowie, gdzie przed południem rozpoczął się mecz MKP z Victorią Świebodzice. Trzeba przyznać, że kolejka rozpoczęła się z przytupem, bowiem w meczu padło aż 10 goli. Gospodarze wygrali 7:3 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Hat tricka dla MKP zdobył Kamil Ramiączek, a ponadto do bramki rywali rywali Mateusz Matković – 2, Konrad Tabak i Grzegorz Kazimierowicz. Dla goście strzelali Dominik Woźniak,  Artur Słapek i Marcin Traczykowski.

 

Radość z 2. miejsca w tabeli w Wołowie trwała jedynie do zakończenia meczu w Sadowicach, gdzie Orzeł podejmował Unię Bardo. Goście nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i rozgromili podopiecznych Jacka Opałki 6:1.

 

Nowy trener w Świebodziach. Mission impossible Przerywacza?

Wciąż bez zwycięstwa na wiosnę pozostaje GKS Kobierzyce, który gładko przegrał w Ząbkowicach z Orłem 0:3 (gole Szymon Radziszewski, Hubert Górski i Łukasz Wiącek). Dla gospodarzy to bardzo ważna wygrana, która pozwoliła odskoczyć nieco od strefy spadkowej.

 

Tymczasem w Oleśnicy cenny punkt zdobyła Bystrzyca Kąty Wrocławskie, która zremisowała z faworyzowaną Pogonią. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Macieja Sepetowskiego, ale najpierw wyrównał Bartłomiej Ożga, a później wynik spotkania ustalił Paweł Wolański.

 

Jeszcze bardziej zadowoleni mogą być gracze z Marcinkowic, którzy wygrali swój mecz. Sokół pokonał wyżej notowaną Bielawiankę 3:1 i przedłużył swoje nadzieje na utrzymanie się w Saltex IV lidze. Bramki strzelał “zaciąg” z Kobierzyc, czyli Rafał Rybińaki – 2 i Kacper Rokicki. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Lucas.

 

Szans na utrzymanie się coraz mniej ma – obok drużyny z Sadowic – także Piast Nowa Ruda, który uległ liderowi z Gaci 0:5. Łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Dorobek, Michał Wróbel – 2, Igor Wargin oraz Łukasz Kucyniak.

 

W meczu sąsiadów z tabeli Karolina Jaworzyna Śl. wygrała 3:1 z Wiwą Goszcz. Goście prowadzili już od 4 minuty, ale później incjatywę przejęli gospodarze i zasłużenie zgarnęli  3 punkty.

 

Podział punktów za to w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół zremisował z Polonią-Stalą Świdnica 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Kamila Pyzłowskiego w 15 min. Odpowiedział Kamil Szczygieł w 41 min. i więcej goli już nie padło. Tym samem passa meczów świdniczan bez zwycięstwa przedłużona do 6.

 

Saltex IV liga wschód, 21. kolejka

  • Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 3:1
  • Sokół Wielka Lipa – Polonia-Stal Świdnica 1:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – GKS Kobierzyce 3:0
  • Piast Nowa Ruda – Foto-Higiena Gać 0:5
  • Pogoń Oleśnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:2
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Wiwa Goszcz 3:1
  • MKP Wołów – Victoria Świebodzice 7:3
  • Orzeł Sadowice – Unia Bardo 1:6
[league_table 2920]

 

One thought on “Saltex IV liga wschód. Ostre strzelanie na wschodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.