W zaległym meczu Sokołów lepszy ten z Marcinkowic

W środę zaległości w grupie wschodniej Saltex IV Ligi nadrobiły drużyny z Marcinkowic i Wielkiej Lipy. W meczu dwóch Sokołów zdecydowanie lepszy okazał się ten pierwszy.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

Mecz Sokół Marcinkowice – Sokół Wielka Lipa miał pierwotnie odbyć się 15 kwietnia w ramach 20 kolejki Saltex IV ligi. Z powodu prac rewitalizacyjnych na płycie boiska w Marcinkowicach spotkanie zostało przełożone – za zgodą gości – 26 kwietnia.

 

W środę już bez przeszkód, za to w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, udało się rozegrać w spotkanie. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni i pokonali przyjezdnych 4:1.

 

Saltex IV liga wschód. Ostre strzelanie na wschodzie

Gospodarze objęli prowadzenie już w 9 min. po strzale z rzutu wolnego Mateusza Szponara. Niedługo po zmianie stron na 2:0 podwyższył Rafał Kohut. Następnie w przeciągu 6 minut arbiter meczu podyktował dwa rzuty karne dla gospodarzy – pierwszego wykorzystał Szponar, a drugiego Rafał Rybiński. W 75 min. goście (konkretnie Kamil Pyzłowski) strzelili gola honorowego – a jakże – z rzutu karnego.

 

Dzięki wygranej podopieczni Marcina Krzykowskiego co prawda nie zmienili pozycji w tabeli (14. miejsce), ale zmniejszyli stratę do drużyn tuż przed nimi do dwóch punktów i wciąż liczą się w walce o utrzymanie się. Do Sokoła z Wielkiej Lipy (10. miejsce) tracą już jedynie 5 oczek.

[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.