III liga: Wygrane Miedzi i Polkowic. Fatalna passa Śląska trwa

24. kolejka w 3. grupie III ligi. W pierwszym meczu kolejki rezerwy Miedzi Legnica wygrały z rezerwami Śląska Wrocław 1:0. W innym derbowym meczu KS Polkowice pokonał Piasta Żmigród. Cenny punkt Górnika w Brzegu i remontada Lechii w Turzy Śląskiej.

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

W meczu rezerw Miedzi i Śląska górą gospodarze. Gola na wagę trzech punktów zdobył niespełna 18-letni Karol Gardzielewicz. Goście mogli wyrównać z rzutu karnego, ale nawet wtedy nie udało się strzelić do siatki gospodarzy. Na posterunku był Piotr Smołuch.

Miedź dzięki zwycięstwu awansowała na 4. miejsce w tabeli, przynajmniej do meczu Stali Bielsko-Biała i Pniówka. Ponadto podopieczni Piotra Jacka udowodnili, że są na wiosną drużyną niemal nie do pokonania. Na razie przegrali tylko raz i aż 5 razy schodzili z murawy jako zwycięzcy. Są liderem tabeli wiosny w 3. grupie III ligi.

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

Śląsk Wrocław znajduje się na drugim biegunie tabeli. Gorsza jest tylko Olimpia Kowary, która przegrała wszystkie mecze. Wrocławianie w 7 meczach zdobyli zaledwie 4 oczka. Pod wodzą Dariusza Sztylki rozpoczęli od zwycięstwa i remisu, a potem nadeszła fatalna passa 5 porażek z rzędu. To fatalna wiadomość w kontekście walki o utrzymanie się w III lidze.

W meczu sąsiadów w środku tabeli KS Polkowice lepszy od Piasta Żmigród. Gospodarze po niespełna godzinie prowadzili już 3:0 (Adrian Nowacki 24, 45 oraz Michał Bednarski 56), co z pewnością nieco ich uśpiło. Bowiem goście wciągu dwóch minut odrobili dwie bramki straty. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krystian Jajko. Do remisu nie udało się jednak doprowadzić, ale gospodarze pod koniec, a konkretnie Rafał Karmelita, podwyższyli jeszcze na 4:2.

Cenny punkt w Brzegu, na boisku trzeciej drużyny w tabeli, zdobył Górnik Wałbrzych. Goście prowadzili 1:0 już od 10 minuty po strzale Dominika Bronisławskiego. Trzech oczek nie udało się jednak obronić, bowiem w II połowie Stal wyrównała.

W niedzielnych meczach kolejnej wysokiej porażki doznała Olimpia Kowary, która przegrała 0:6 w Bielsku-Białej. Wspaniałe, po daramtycznym meczu, zwycięstwo odniosła za to Lechia Dzierżoniów w Turzy Śląskiej.

III liga, 24. kolejka, 29 – 30 kwietnia

• Miedź II Legnica – Śląsk II Wrocław 1:0
  • KS Polkowice – Piast Żmigród 4:2