Saltex IV liga wschód. Derby na remis, przełamanie GKS-u i Polonii-Stali

Saltex IV liga wschód – 22. kolejka. Derby Wiwa – Pogoń na remis. Przełamanie GKS-u Kobierzyce i Polonii-Stali Świdnica. Bardzo ważne zwycięstwo Bystrzycy.

 

Rajd Bronisławskiego przez pół boiska dał jeden punkt [FILM]

Tylko cztery mecze udało się rozegrać podczas weekendu w ramach 22. kolejki Saltex IV ligi. Resztę meczów storpedowała pogoda – z powodu kiepskiego stanu boisk odwołano mecze w Bardzie, Świebodzicach, Bielawie oraz Gaci.

 

W derbach powiatu oleśnickiego Wiwa Goszcz podejmowała Pogoń Oleśnica, a więc spotkały się sąsiedzi nie tylko w terenie, ale również w tabeli. Zgodnie z przewidywaniami emocji nie brakowało, a mecz zakończył się remisem 2:2. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:1, gole strzelali Bartłomiej Matyja
i Szymon Rusiecki dla Wiwy i Filip Szczypkowski dla Pogoni. Rezultat meczu ustalił Maciej Sepetowski.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Podczas 22. kolejki przełamały się dwie drużyny, które dotąd nie wygrały na wiosnę – GKS Kobierzyce oraz Polonia-Stal Świdnica. Kobierzyczanie pokonali Sokoła Wielka Lipa 2:1. Dzięki temu wyprzedzili rywala w tabeli, a goście – którzy w tygodniu w zaległym meczu ulegli Sokołowi Marcinkowice – zbliżyli się niebezpiecznie do strefy spadkowej.

 

Sokół Marcinkowice grał tymczasem w Świdnicy. Goście objęli prowadzenie w 11 min. po strzale z rzutu karnego Rafała Rybińskiego. Wyrównał w 26 min. Patryk Salamon. Ten sam zawodnik dał zwycięstwo gospodarzem, gdy w 79 min. trafił głową do bramki przyjezdnych.

 

Sporo się działo w Kątach Wrocławskich. Piast Nowa Ruda prowadził już 2:0, ale wyjechał spod Wrocławia bez punktu, tracąc 3. gola w ostatnich sekundach meczu.

 

Saltex IV liga wschód, 22. kolejka

  • Wiwa Goszcz – Pogoń Oleśnica 2:2
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Piast Nowa Ruda 3:2
  • GKS Kobierzyce – Sokół Wielka Lipa 2:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Sokół Marcinkowice 2:1
  • Bielawianka Bielawa – przełożony na 17 maja
  • Unia Bardo – MKP Wołów przełożony
  • Victoria Świebodzice – Karolina Jaworzyna Śląska
  • Foto-Higiena Gać – Orzeł Ząbkowice Śląskie – przełożony na 17 maja
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.