Saltex IV liga zachód. Przełamanie Karkonoszy, ostra walka o utrzymanie

Saltex IV liga zachód – 22. kolejka. W czołówce bez zmian, pierwsza trójka wygrywa swoje mecze. W końcu przełmały się Karkonosze Jelenia Góra. Ważne rozstrzygnięcia na dole tabeli.

 

Saltex IV liga wschód. Derby na remis, przełamanie GKS-u i Polonii-Stali

W czołówce bez zmian. Trzy pierwsze drużyny wygrał swoje mecze, ale tylko Zagłębie II zrobiło to bez problemów gromiąc Włókniarza Mirsk 5:0. Wicelider ze Szczedrzykowic pokonał rezerwy Chrobrego 2:1, choć przegrywał po golu Konrada Kaczmarka. W przeciągu ośmiu minut do bramki głogowian trafili Paweł Wyżga i Tomasz Kociszewski.

 

Apis grał natomiast w Przemkowie z walczącym o utrzymanie się Zametem. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:1, ale po zmianie stron goście postawili na swoim i wygrali 4:3.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

W meczach drużyn z górnej połówki dwa remisy. AKS Strzegom zremisował 1:1 ze Spartą Grębocice. Gospodarze prowadzili po trafieniu Adama Wasilewskiego, a 3 punkty stracili w 94 min. meczu po golu Marka Gródeckiego. Tymczasem w Chocianowie Stal bezbramkowo zremisowała z Orlą Wąsosz.

 

Bardzo ważne rozstrzygnięcia padły w meczach drużyn z dolnej połówki. Przełamały się Karkonosze, które wygrały pierwszy mecz na wiosnę. W meczu z Lotnikiem Jeżów Sudecki to goście objęli prowadzenie po golu Damiana Górgula. W 61 min. było już jednak 2:1, a jeleniogórzanie w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Poszelężny i Robert Lekszycki.

 

Bardzo ważne zwycięstwa odniosły GKS Warta Bolesławiecka oraz Nysa Zgorzelec. Dla obu drużyn były to dopiero drugie wygrane na wiosnę. GKS wygrał 2:0 z Piastem Wykroty (gole Adrian Krzeszowiec i Eryk Kliwak), a Nysa w derbach powiatu rozbiła w Bogatyni Granicę 4:0.

 

Saltex IV liga zachód, 22. kolejka

  • AKS Strzegom – Sparta Grębocice 1:1
  • Stal Chocianów – Orla Wąsosz 0:0
  • GKS Warta Bolesławiecka – Piast Wykroty 2:0
  • Zamet Przemków – Apis Jędrzychowice 3:4
  • Zagłębie II Lubin – Włókniarz Mirsk 5:0
  • Chrobry II Głogów – Orkan Szczedrzykowice 1:2
  • Granica Bogatynia – Nysa Zgorzelec 0:4
  • Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów Sudecki 2:1
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.