III liga: Zwycięskie męczarnie Lechii, szok na Oporowskiej

25. kolejka w 3. grupie III ligi. W meczach derbowych Lechia skromnie pokonała Olimpię, a rezerwy Śląska przegrały z Polkowicami tracąc 3 gole w 10 minut. Ważne zwycięstwo i przełamanie Piasta oraz porażka Miedzi II w meczu na szczycie.

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

W Dzierżoniowie spotkały się dwie drużyny z dna tabeli, ale miało one kapitalne znacznie dla gospodarzy. Lechia, po ważnej wygranej w Turzy Śląskiej, teraz musiała wygrać z ostatnią Olimpią, by przedłużyć szanse na utrzymanie się w III lidze. I przez całe spotkanie gospodarze mieli sporą przewagę, stworzyli sporo sytuacji podbramkowych, ale nie udało im się zdobyć gola nawet z rzutu karnego, którego w 93 min. zmarnował Patryk Paszkowski (obronił Oleksii Kazakov). Na szczęście dla trójkolorowych było wtedy już 1:0, po golu Grzegorza Borowego w 67 min. meczu. Warto dodać, że kowarzanie – mimo sporej przewagi gospodarzy w całym meczu – również mieli swoje sytuacje strzeleckie.

Inny dolnośląski klub broniący się przed spadkiem – Śląsk II – podejmował KS Polkowice. Gospodarze wzmocnieni Mario Engelsem do przerwy prowadzili po samobójczym trafieniu Karola Fryzowicza. Niedługo po zmianie stron – w 10 minut – losy meczu się odwróciły. Dwie bramki zdobył Rafał Karmelita, a jedną dołożył Ariel Famulski. Niestety, trzeba dodać, że spory udział przy dwóch golach miał 17,5-letni golkiper Śląska Piotr Szermach, dla którego był to… debiut w seniorskiej piłce.

III liga: Drużyna miesiąca – kwiecień 2017

Małe przełamanie, po dwóch porażkach z rzędu, zanotował Piast Żmigród, który pokonał 2:1 Unię Turza Śląska. Gole dla gospodarzy strzelili – zazwyczaj niezawodni – Damian Celuch (z karnego) i Grzegorz Mazurek.

Mniej szczęścia mieli gracze rezerw Miedzi, którzy grali na boisku wicelidera ze Zdzieszowic. Legniczanie prowadzili po golu Lucjana Zielińskiego w 16 min., ale potem Ruch odpowiedział dwie bramkami. Gdy wyrównał Tomasz Żyliński w 73 min. była nadzieja, że podopieczni Piotra Jacka wywiozą z trudnego terenu choćby punkt. Niestety, w 80 min. Jakub Czajkowski zapewnił Zdzichom wygraną 3:2.