Saltex IV liga wschód. Mecz dobrych znajomych na remis

Saltex IV liga wschód – 23. kolejka. Wiele się działo w świątecznej, trzeciomajowej kolejce IV ligi. Sokół urwał punkty liderowi, bardzo ważne zwyciestwo odniosła Bystrzyca. Wysokie zwycięstwa Piasta i Pogoni. W ważnym meczu w Marcinkowicach padł remis.

 

Czołowy klub okręgówki zmienił trenera

Lider z Gaci grał w Wielkiej Lipie i stracił punkty. Mecz z Sokołem zakończył się bezbramkowym remisem i był to dopiero trzeci remis w sezonie gości, którzy jeszcze nie przegrali. Dla gospodarzy to z pewnością cenny punkt, choć teraz czas na zwycięstwo, bowiem strefa spadkowa wciąż bardzo blisko.

 

O opuszczeniu strefy spadkowej marzą w Nowej Rudzie. Będzie to zadanie niezwykle trudne, bowiem strata do bezpiecznej strefy jest bardzo duża. Dziś udało się zrobić jednak ku temu malutki koreczek pokonując 4:1 wyżej notowaną Wiwę Goszcz. Bramki strzelali Krzysztof Mika (dwa – oba z rzutów karnych), a po jednej dołożyli Alexis Fatyanov oraz Dawid Kęska.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Mniej szczęścia miał ostatni Orzeł Sadków, który grał w Wołowie. Gospodarze prowadzili już od 2 min. po trafieniu Kamila Ramiączka, ale podopieczni Jacka Opałki szybko odpowiedzieli. Bramki Alana Reszki i Jarosława Matkowskiego wyprowadziły gości na prowadzenie już 20 min. Druga połowa należała jednak do gospodarzy – Konrad Tabak oraz Piotr Hryszkiewicz zapewnili MKP zwycięstwo.

 

Bardzo ważne 3 punkty zdobyła w Ząbkowicach Śl. Bystrzyca Kąty Wr. W 23 min. meczu Radosław Niełacny wyprowadził gości na prowadzenie, ale trzy minuty później wyleciał z boiska z drugą żółtą kartką. Orzeł jednak nie był wstanie wyrównać, a w 45 min. stracił drugiego gola (autorstwa Mateusza Brzęczka) i przegrał 0:2.

 

Litości nad pikującym wprost do okręgówki rywalem ze Świebodzic nie mieli zawodnicy Pogoni Oleśnica, którzy wygrali 6:2. Choć strzelanie rozpoczęli w 40 min., to później trudno było ich zatrzymać. Na na listę strzelców wśród gospodarzy wpisali się Filip Szczypkowski, Patryk Kluziak Karol Siódmiak – 2, Bartłomiej Kruszyński oraz Dawid Świder. Dwa gole dla gości zdobył natomiast Dominik Woźniak.

 

W Marcinkowicach natomiast spotkały się dwie drużyny, które sporo łączy – trener  Marcin Krzykowski oraz Rafał Rybiński oraz Kacper Rokicki. Cała trójka była jesienią w Kobierzycach (trener Krzykowski nie całą rundę), a teraz są w Sokole. Mecz zakończył się podziałem punktów, z którego żadna z drużyn nie była zadowolona, w końcu obie walczą o zachowanie ligowego bytu.

 

Po serii wiosennych niepowodzeń na właściwe tory wraca Polonia-Stal Świdnica, która wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem derbowy mecz z Bielawianką 2:1. Tymczasem w Jaworzynie Śląskiej Karolina bezbramkowo zremisowała z Unią Bardo, mimo że większość spotkania grała w osłabieniu.

 

Saltex IV liga wschód, 23. kolejka

  • Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa
  • Sokół Marcinkowice – GKS Kobierzyce
  • Sokół Wielka Lipa – Foto-Higiena Gać 0:0
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 0:2
  • Piast Nowa Ruda – Wiwa Goszcz 4:1
  • Pogoń Oleśnica – Victoria Świebodzice 6:2
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Unia Bardo
  • MKP Wołów – Orzeł Sadowice 3:2
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.