Puchar Polski w okręgach. W środę cztery finały

Finały Pucharu Polski w okręgach na Dolnym Śląsku. W środę, 10 maja odbędą się cztery mecze finałowe: Foto-Higiena Gać ? Piast Żmigród, Victoria Tuszyn – Górnik Wałbrzych, KS Polkowice ? Zagłębie II Lubin oraz Olsza Olszyna Lubańska ? Olimpia Kowary.

 

Awanse i spadki 2016/17 [STAN NA 8 MAJA]

Przed nami pucharowa środa na Dolnym Śląsku. W czterech okręgowych związkach odbędą się finałowe mecze Pucharu Polski. W dwóch spotkaniach trudno wskazać faworyta, a dwóch kolejnych brak zwycięstwa trzecioligowców będzie nie lada sensacją. To jednak są puchary, które ? ponoć ? rządzą się swoimi prawami.

 

W strefach legnickiej i wrocławskiej czekają nas pojedynki liderów IV ligi z czołowymi zespołami z ligi III. W Polkowicach, najwyżej sklasyfikowana obecnie (na 4. miejscu) dolnośląska ekipa w III lidze podejmie Zagłębie II Lubin, lidera zachodniej grupy Saltex IV ligi. Gospodarze z pewnością są bardziej doświadczoną ekipą, ale niewykluczone, że Miedziowi zostaną wzmocnieni zawodnikami z kadry ekstraklasowego Zagłębia. Co ciekawe, trenerem KS jest Enkeleid Dobi, który jeszcze kilka tygodni temu był szkoleniowcem w Akademii Zagłębia.

 

Śląsk i rezerwy Śląska blisko dna. Dwa spadki na 70-lecie?

Zaciętego meczu należy spodziewać się również w Gaci, gdzie Foto-Higiena (lider wschodniej grupy Saltex IV ligi) podejmie Piasta Żmigród (8. lokata w III lidze).

 

Trzecioligowców zobaczymy także w dwóch pozostałych finałach. Górnik Wałbrzych (aktualnie 16. miejsce w tabeli) zagra z Victorią Tuszyn (5. miejsce w okręgówce). Mecz miał zostać rozegrany w Lubawce, na niedawno oddanym do użytku stadionie, ale nie zgodziła się na takie rozwiązanie policja. Dlatego finał odbędzie się w Wałbrzychu przy ul. Ratuszowej, ale na bocznym boisku. Szkoda, bo będzie można wszystko powiedzieć o tym spotkaniu, ale nie to, że miało oprawę godną finału.

 

Inaczej będzie w okręgu jeleniogórskim. W finale zmierzą się Olimpia Kowary (18., ostatnie miejsce w III lidze) i Olsza Olszyna Lubańska (5. miejsce w grupie II jeleniogórskiej klasy A). Mecz odbędzie się w Jeleniej Górze na stadionie przy ul. Złotniczej 12.

 

Finały w Polkowicach, Wałbrzychu i Jeleniej Górze rozpoczną się o godz. 17, a mecz w Gaci o godz. 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.