Finały Pucharu Polski: Sensacja w Wałbrzychu, wygrana liderów IV ligi

Foto-Higiena Gać, Victoria Tuszyn, Zagłębie II Lubin i Olimpia Kowary – oto drużyny, które wygrały Puchary Polski w swoich okręgach. W finałach aż trzech, z czterech, III-ligowców musiało uznać wyższość niżej notowanych zespołów.

 

Awanse i spadki 2016/17 [STAN NA 8 MAJA]

Do największej sensacji doszło w Wałbrzychu, gdzie na bocznym boisku, Górnik grał finał z Victorią Tuszyn. Piłkarze trzecioligowca byli zdecydowanym faworytem meczu z 5. drużyną okręgówki i chyba zbyt szybko uwierzyli, że mecz „sam się wygra”. Górnicy mieli swoje okazje, ale byli nieskuteczni, podobnie jak w lidze. Gracze z Tuszyna sytuacji mieli znacznie mniej, ale aż dwie z nich wykorzystali. Wałbrzyszanie bramkę zdobyli dopiero w 94 min. z rzutu karnego, a właściwie z dobitki, po obronionym strzale przez golkipera Victorii.

 

Zacięty mecz oglądali kibice w Polkowicach, gdzie KS podejmował rezerwy Zagłębia Lubin. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 po trafieniach Artura Siemaszki i Macieja Bancewicza. Następnie zarządzono serię rzutów karnych. Bohaterem jedenastek był bramkarz Miedziowych Dominik Hładun, który obronił dwa strzały polkowiczan. Zagłębie II wygrało ostatecznie serię rzutów karnych 4:3.

 

Śląsk i rezerwy Śląska blisko dna. Dwa spadki na 70-lecie?

Wyrównany był także mecz w Gaci, gdzie Foto-Higiena (lider wschodniej grupy Saltex IV ligi) grał z trzecioligowym Piastem Żmigród. Gospodarze wygrali 2:0, a dwie bramki strzelił Michał Wróbel.

 

Najmniej zacięty przebieg miał finał w Jeleniej Górze, gdzie trzecioligowa Olimpia Kowary grała z Olszą Olszyna Lubańska z klasy A. Faworyt wygrał 4:0 po trafieniach Kosmakovsa, Gałacha, Baszaka i Krupy.

 

Przed nami teraz dwa mecze półfinałowe Dolnośląskiego Pucharu Polski, a potem finał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.