Polonia Trzebnica pierwsza awansowała do IV ligi. Kto następny?

Polonia Trzebnica, na szczęść kolejek przed końcem sezonu, jako pierwsza drużyna na Dolnym Śląsku zapewniła sobie awans do Saltex IV ligi. Kto ma jeszcze szanse na awans z dolnośląskich okręgówek?

 

Finały Pucharu Polski: Sensacja w Wałbrzychu, wygrana liderów IV ligi

Rozgrywki w okręgówkach wchodzą na ostatnią prostą. W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się, kto spadnie do klasy A, a kto awansuje do Saltex IV ligi. Jako pierwsza w regionie, na sześć kolejek przed końcem sezonu, awans zapewniła sobie Polonia Trzebnica. Stało się to już w środę, po efektownej wygranej 6:1 ze Strzelinianką.

 

Kto jeszcze ma szanse na awans? We wspomnianej wrocławskiej okręgówce emocje związane z walką o IV ligę są najmniejsze, bowiem 2. w tabeli Piast Żerniki Wrocław ma promocję na wyciągnięcie ręki. Dwa zwycięstwa w 6 meczach da stuprocentowy awans. Biorąc pod uwagę fakt, że na wiosnę Piast wygrał 8 meczów, a jeden przegrał ? jest to niemal pewne.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? Okręgówka [STAN NA 8 MAJA]

W okręgówkach legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej, sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. W legnickiej wciąż o awans walczy pięć zespołów, a różnice w tabeli są niewielkie. Piąta w tabeli Kuźnia ma do lidera ze Ścinawy 7 punktów straty, ale już tylko 4 do 2. Górnika Złotoryja i 3. Iskry Księginice. Na czwartym miejscu jest Prochowiczanka (2 punkty więcej od Kuźni). Co ciekawe to właśnie zespoły z Prochowic i Jawora najlepiej spisują się na wiosnę. Czy dadzą radę jeszcze namieszać w tabeli?

 

Przed nami jeszcze kilka spotkań drużyn z TOP 5 między sobą, więc sporo się jeszcze może wydarzyć. A pierwsze z nich już w najbliższą sobotę, gdy Kuźnia zagra u siebie z Prochowiczanką.

 

W strefie wałbrzyskiej największe szanse na awans mają trzy pierwsze drużyny ? Nyska Kłodzko, Zjednoczeni Żarów oraz Górnik Boguszów-Gorce ? między którymi są tylko 3 punkty różnicy. Sytuację skomplikował sobie lider z Kłodzka, który w środę, w zaległym meczu bezbramkowo zremisował z ostatnią w tabeli (nie licząc drużyn, które się wycofały) Piławianką Piława Górna.

 

Kluby z TOP 3 czują jeszcze jednak oddech goniących zespołów z miejsc 4. i 5., czyli Zdroju Jedlina Zdrój i Victorii Tuszyn (sensacyjnego zdobywcy Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim). Obu ekipom brakuje 6 punktów do 2. lokaty premiowanej awansem. To sporo, ale warto pamiętać, że Zdrój jest w gazie na wiosnę (8 wygranych i 1 remis).

 

Najbardziej skomplikowana, przynajmniej pod względem szacowania szans poszczególnych zespołów, jest sytuacja w okręgówce jeleniogórskiej. Tam, że względu na fakt, że aż 3 zespoły się wycofały w trakcie rozgrywek, w każdej kolejce jeden klub ma pauzę, a dwa inne otrzymują punkty walkowerem.

 

3 punkty na pewno będą mogły sobie dopisać jeszcze 3 drużyny z czterech walczących o awans ? Stella Lubomierz, Sudety Giebułtów i Pogoń Świerzawa. Ta ostatnia oraz Olimpia Kamienna Góra, jako dwie z klubów TOP 4, ma jeszcze pauzę. Ponadto Olimpia i Stella mają do rozegrania między sobą mecz przełożony z 29 kwietnia.

 

Możliwości jest więc jeszcze bardzo wiele. Patrząc jednak na formę z wiosny, wydaje się, że największe szanse na awans na dziś mają Sudety Giebułtów. O drugie miejsce premiowane awansem powinny walczyć pozostałe trzy ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.