Saltex IV liga zachód. Miedziowy 102, trzech spadkowiczów już (prawie) znamy

Saltex IV liga zachód – 25. kolejka. Rezerwy Zagłębia Lubin, mimo kłopotów w Jeżowie Sudeckim, wygrały kolejny mecz i strzeliły już 102 gole. Na pięć kolejek przed końcem prawie poznaliśmy 3 spadkowiczów. A może stanie się jeszcze cud?

 

Chorągiewką w sędziego. Mecz w okręgówce przerwany

W sobotę w zachodniej grupie Saltex IV ligi rozegrane zostały cztery mecze. W tym 3 spotkania trzech ostatnich drużyn w tabeli, dla których był to już ostatni dzwonek, by spróbować powalczyć o utrzymanie się. Niestety, żadna z nich nie zapunktowała i chyba powoli muszą godzić się z degradacją.

 

Najtrudniejsze zadanie miał Lotnik Jeżów Sudecki, który podejmował Zagłębia II Lubin. Gospodarze walczyli bardzo dzielnie, nawet przez 50 minut prowadzili (po golu Leszka Kurzelewskiego). Końcówka należała jednak do Miedziowych, którzy w 17 minut strzelili 3 gole (Kacper Szymankiewicz, Artur Siemaszko i Jakub Ostrowski). Rezerwy Zagłębia strzeliły już w lidze 102 gole, tracą przy tym jedynie 12.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Bardzie zacięty i wyrównany był mecz w Bogatyni, gdzie Granica podejmowała AKS Strzegom. Gospodarze w poprzedniej kolejce rozbili Karkonosze i mieli nadzieję na punkty z wyżej notowanym rywalem. To goście strzelili jednak pierwsi gola, a konkretnie Adam Wasilewski. Po przerwie wyrównał Mateusz Tyszkowski i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Do 92 min., gdy na listę strzelców znów wpisał się Adam Wasilewski.

 

Większych problemów za to z pokonaniem (osłabionego kadrowo) rywala nie miała Nysa Zgorzelec, która wygrała z Zametem Przemków 4:1. Nysa również walczy o utrzymanie się w lidze i od wielu kolejek balansuje na krawędzi strefy spadkowej.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie gracze z Mirska, którzy grali ze Stalą Chocianów. Dublety dla Włókniarza ustrzelili Jarosław Wichowski, Bartosz Morzecki oraz Kamil Jabłonowski, a jedno trafienie dodał Paweł Niemienionek. Honorowe trafienie dla gości zanotował Sebastian Burda, ale chyba to marna pociecha przy wyniku 1:7.

 

Saltex IV liga zachód, 25. kolejka

  • Granica Bogatynia – AKS Strzegom 1:2
  • Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry II Głogów 3:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Zagłębie II Lubin 1:3
  • Nysa Zgorzelec – Zamet Przemków 4:1
  • Orkan Szczedrzykowice – GKS Warta Bolesławiecka 7:0
  • Włókniarz Mirsk – Stal Chocianów 7:1
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Grębocice 3:0
  • Piast Wykroty – Orla Wąsosz 0:2
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.