Saltex IV liga zachód. Lotnik już praktycznie spadł. Sześć goli braci

Saltex IV liga zachód – 26. kolejka. Lotnik Jeżów Sudecki niemal spadł już z IV ligi. Jego szanse na utrzymanie są iluzoryczne, a niewiele większe mają Granica i Zamet. Tymczasem AKS wygrywa 8:0, a bracia Wasilewscy strzelają 6 bramek Piastowi.

 

Saltex IV liga wschód. Jest pierwszy spadkowicz. Wiele drużyn zagrożonych

W grupie zachodniej Saltex IV ligi, podobnie jak na wschodzie, znacznie więcej dzieje się w dole tabeli, niż w czubie. Rezerwy Zagłębia Lubin wygrały kolejny mecz (tym razem 4:0 z Karkonoszami Jelenia Góra) i pewnie zmierzają po zwycięstwo w grupie i do meczu barażowego o III ligę z Foto-Higieną Gać, który już oficjalnie wygrała swoją grupę.

 

Kolejne miejsca w tabeli też są już prawdopodobnie ustalone. Orkan Szczedrzykowice ma bezpieczną przewagę nad Apisem Jędrzychowice, ten z kolei nad AKS-em Strzegom. Oczywiście możliwe są jeszcze przetasowania przed końcem sezonu, ale chyba jednak mało prawdopodobne.

 

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

Warto odnotować z ostatniej kolejki pogrom, jak strzegomianie zafundowali Piatowi Wykroty wygrywając 8:0. Sześć goli strzelili bracia Wasilewscy – cztery Adam, a dwa Marcin. Dwa kolejne dołożył Dawid Krzyżanowski, syn grającego trenera Jarosława Krzyżanowskiego.

 

W sobotę niemal poznaliśmy pierwszego spadkowicza. Niemal, bowiem Lotnik Jeżów Sudecki teoretycznie może jeszcze się utrzymać, ale praktycznie jest to niemożliwe. Lotnik musiałby bowiem wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i liczyć na to, że wszystko przegrają zarówno Nysa Zgorzelec i GKS Warta Bolesławiecka.

 

Spod topora uciekła na razie Granica Bogatynia, która dość niespodziewanie wygrała w Głogowie z rezerwami Chrobrego 2:1. Szanse na utrzymanie ma jednak bardzo małe. Podobnie jak Zamet Przemków. Przemkowianie co prawda wygrali teraz gładko z Lotnikiem, ale i tak są w ekstremalnie trudnej sytuacji.

 

Zwłaszcza że – wszystko na to wskazuje – spadnie co najmniej 5 zespołów (a nie można wykluczyć, że nawet 6). Zakładając bardziej optymistyczny scenariusz, dwoma pozostałymi miejscami spadkowymi zagrożone są trzy kluby – Piast Wykroty, Warta Bolesławiecka i Nysa Zgorzelec. Te dwa ostatnie podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

 

Ligowego bytu nie mogą być jeszcze pewne Karkonosze i rezerwy Chrobrego, zwłaszcza że obie drużyny grają mocno w kratkę.

 

Saltex IV liga zachód, 26. kolejka

  • AKS Strzegom – Piast Wykroty 8:0
  • Orla Wąsosz – Apis Jędrzychowice 0:0
  • Sparta Grębocice – Włókniarz Mirsk 1:0
  • Stal Chocianów – Orkan Szczedrzykowice 1:3
  • GKS Warta Bolesławiecka – Nysa Zgorzelec 0:0
  • Zamet Przemków – Lotnik Jeżów Sudecki 3:0
  • Zagłębie II Lubin – Karkonosze Jelenia Góra 4:0
  • Chrobry II Głogów – Granica Bogatynia 1:2
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.