Saltex IV liga wschód: Kanonada i groźna kontuzja. Wołów znalazł pogromcę

W środę odbyły się dwa zaległe mecze w grupie wschodniej Saltex IV ligi. Siedem bramek obejrzeli kibice w Sadowicach, gdzie Orzeł grał z Karoliną Jaworzyna Śląska. Tylko jedną w Bardzie, gdzie Unia grała z rewelacją wiosny z Wołowa.

Saltex IV liga wschód. Jest pierwszy spadkowicz. Wiele drużyn zagrożonych

Do zdegradowanych już z IV ligi Sadowic przyjechała Karolina Jaworzyna Śląska. Goście niby byli już bezpieczni, ale ze względu na to, że wciąż nie wiadomo ile drużyn spadnie, kilku punktów im brakowało do pewności. Mecz rozpoczął się dobrze dla Orła, który już w 2 min. objął prowadzenie po strzale Tomasz Lisickiego. Radość gospodarzy trwała jednak tylko 5 minut, bowiem zaraz wyrównał Grzegorz Ignatowicz. W 19 min. gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Mróz, ale wkrótce odpowiedział Alan Reszka.

Więcej goli już nie padło w I połowie, doszło jednak do przykrej sytuacji. Bardzo groźnej kontuzji doznał Mateusz Salamon. A że nie mógł on opuścić murawy o własnych siłach, mecz został opóźniony o pół godziny, aż udzielona mu zostanie profesjonalna pomoc medyczna.

Derby powiatu ząbkowickiego Unia – Orzeł odwołane

Po zmianie stron wciąż nie brakowało goli. Tym razem zaczęli goście, którzy po trafieniach Mroza i Marcina Bałuta, prowadzili już 4:2. Gracze Orła nie poddawali się jednak, a nadzieję na choćby punkt dał Robert Skrętkowicz, który w 65 min. strzelił gola kontaktowego. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie do Bałuta, który ustali wynik na 5:3 dla Karoliny.

W drugim środowym meczu spotkały się dwie rewelacje rundy wiosennej – Unia Bardo i MKP Wołów, czyli drużyny, które w tabeli wiosny są na 1. i 3. miejscu. W tym spotkaniu padła tylko jednak bramka autorstwa doświadczonego Mirosława Włodarczyka.

Dzięki zwycięstwo Unia awansowała (kosztem właśnie MKP) na 3. miejsce w tabeli grupy wschodniej Saltex IV ligi, a ma jeszcze jeden mecz zaległy. Derby z Orłem Ząbkowice Śląskie, które odbędą się 31 maja.

Trzeba również odnotować, że mecz ostatnie kolejki Bystrzyca Kąty Wr. – Polonia-Stal Świdnica został zweryfikownay jako walkower 0:3 (na boisku było 2:3).

źródło: mkskarolina.com