III liga: Mecz o życie dla Lechii. Górnik blisko spadku

31. kolejka w 3. grupie III ligi. W meczu o życie Lechia Dzierżoniów wygrała w Wałbrzychu z Górnikiem. Sytuacja wałbrzyszan i rezerw Śląska, które również przegrały, jest coraz trudniejsza. Kiepska niedziela naszych drużyn.

 

III liga: Jedenastka miesiąca – maj 2017

Z II ligi do 3. grupy III ligi spadła tylko jedna drużyna – Polonia Bytom. To oznacza, że z III ligi spadną 4 zespoły, więc jest to wariant wielce optymistyczny. Wśród tej czwórki będą co najmniej 3 drużyny z Dolnego Śląska. Jedna może, ale wcale nie musi, się uratować.

 

W sobotę duży krok ku temu zrobiła Lechia Dzierżoniów, która wygrała w Wałbrzychu 1:0. Jedynego gola meczu zdobył Filip Barski. Goście niemal pół godziny (po czerwonej kartce dla Damiana Niedojada) grali w osłabieniu (w doliczonym czasie gry siły się wyrównały), ale dowieźli arcyważne punkty do końca.

 

Kompromitacja w Lubinie. Piłkarze Zagłębia olali mecz z Arką

Lechia ma teraz dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, bowiem Unia Turza Śląska zremisowała swój mecz. To oczywiście niewiele, ale każdy punkt na 3 kolejki przed końcem jest na wagę złota.

 

Swojej sytuacji nie poprawił również Śląsk II, który przegrał 0:2 w Zdzieszowicach z walczącym o awans Ruchem.

 

W sobotę grała jeszcze Ślęza Wrocław, która uległa w Oławie BKS Stali Bielsko-Biała 0:1. Zdegradowana już do IV ligi Olimpia Kowary nie pojechała na mecz z Rekordem Bielsko-Biała, więc zostanie ukarana walkowerem.

 

Niedziela nie była zbyt udana dla dolnośląskich zespołów. Miedź II przegrała w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:2, a KS Polkowice uległy w Pawłowicach Śląskich 1:2. Mecz z Pniówkiem miał szalony przebieg. Goście wyszli na prowadzenie w 89 min., a jednak przegrali. Gospodarze zdołali zdobyć dwa gole w doliczonym czasie gry.

 

Piast Żmigród tymczasem zremisował 1:1 w Zielonej Górze z Falubazem.

 

III liga, 31. kolejka, 3-4 czerwca

  • Ślęza Wrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 0:1
  • Górnik II Zabrze – Miedź II Legnica 2:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – KS Polkowice 2:1
  • Rekord Bielsko-Biała – Olimpia Kowary 3:0 wo.
  • Górnik Wałbrzych – Lechia Dzierżoniów 0:1
  • Falubaz Zielona Góra – Piast Żmigród 1:1
  • Ruch Zdzieszowice – Śląsk II Wrocław 2:0
  • Stal Brzeg – GKS 1962 Jastrzębie 4:3
  • Skra Częstochowa – Unia Turza Śląska 1:1

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.