Saltex IV liga wschód. Trzy spadły, dwie blisko degradacji

Saltex IV liga wschód – 28. Trzy drużyny już spadły, dwie – z Kobierzyc i Kątów Wrocławskich – są w beznadziejnej sytuacji. Bliski utrzymania się jest natomiast Sokół Marcinkowice.

 

Kompromitacja w Lubinie. Piłkarze Zagłębia olali mecz z Arką

28. kolejka przesądziła los kolejnych spadkowiczów. Do Orła Sadowice dołączyli Piast Nowa Ruda i Victoria Świebodzice. Ich sytuacja przed sobotnimi była już tragiczna, ale porażki w meczach z Karoliną Jaworzyna Śląska i Sokołem Wielka Lipa spowodowały, że klamka zapadła.

 

Z IV ligi spadnie 5 zespołów (w bardzo niekorzystnej sytuacji nawet 6), dlatego jeszcze dwie drużyny są aktualnie pod kreską. To – doświadczone na czwartoligowym szczeblu – Bystrzyca Kąty Wrocławskie i GKS Kobierzyce. Ci pierwsi ulegli u siebie liderowi z Gaci, a drudzy nie sprostali na wyjeździe Wiwie.

 

11 dni, które wstrząsną dolnośląską piłką

Oba kluby z powiatu wrocławskiego mają już tylko cień na uniknięcie degradacji. Ich potknięcie wykorzystał Sokół Marcinkowice, który nadspodziewanie gładko uprał się w Bardzie z Unią. Aktualnie, na dwie kolejki przed końcem sezonu, podopieczni Marcina Krzykowskiego maja już 4 punkty przewagi nad Bystrzycą i GKS-em. Biorąc pod uwagę fakt, że w następnej kolejce grają u siebie ze zdegradowanym Orłem Sadowice, ich szanse na utrzymanie się należy ocenić na 99 proc.

 

Pewny utrzymania po wygranej w Sadowicach jest natomiast Sokół Wielka Lipa.

 

Z drużyn z czołówki kolejny dobry mecz zagrała Polonia-Stal Świdnica, która zdemolowała na wyjeździe Victorię 6:1. Kolejne zwycięstwo zanotował również rewelacyjny na wiosnę beniaminek z Wołowa. Tymczasem w Bielawie gospodarze wygrali z Pogonią Oleśnica 2:1.

 

Saltex IV liga wschód, 28. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Pogoń Oleśnica 2:1
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Piast Nowa Ruda 4:2
  • MKP Wołów – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:0
  • Orzeł Sadowice – Sokół Wielka Lipa 0:2
  • Unia Bardo – Sokół Marcinkowice 1:4
  • Victoria Świebodzice – Polonia-Stal Świdnica 1:6
  • Wiwa Goszcz – GKS Kobierzyce 1:0
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Foto-Higiena Gać 1:3
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.