11 dni, które wstrząsną dolnośląską piłką

Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać już wkrótce, w ciągu 11 dni, zagrają dwa najważniejsze mecze sezonu. Najpierw zmierzą się w finale dolnośląskiego Pucharu Polski, a później w barażu o III ligę.

 

Awanse w sezonie 2016/17 [NA 29 MAJA]. Trzy drużyny awasowały do IV ligi

Komisja Rozgrywek DZPN potwierdziła daty obu meczów. Finał Pucharu Polski DZPN obędzie się w środę, 7 czerwca 2017r. o godzinie 18 w Brzegu Dolnym. 11 dni później Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać zmierzą się ponownie. Mecz barażowy o III ligę zaplanowano bowiem 18 czerwca 2017r. o godzinie 18 w Trzebnicy.

 

Oczywiście trzeba pamiętać, że Miedziowi nie są jeszcze oficjalnym zwycięzcą zachodniej grupy Saltex IV ligi, ale dla każdego, kto śledzi te rozgrywki oczywistym jest, że ligę tę wygrają.

 

Spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku [III liga, IV liga, Okręgówka – 29 MAJA]

Obie drużyny są spadkowiczami z III ligi z sezonu 2015/16. Ich spotkanie w meczu barażowym nie jest niespodzianką, bowiem od początku były uważane za murowanych faworytów. Będzie to również pojedynek doświadczenia z młodością.

 

W ekipie z podoławskiej wsi jest wielu doświadczonych zawodników z ligową przeszłością (choćby Piotr Stawowy, Grzegorz Dorobek czy przeżywający drugą młodość Michał Wróbel), z kolei w rezerwach Zagłębia roi się od młodych, zdolnych graczy ocierających się o ekstraklasę. Dwa nadchodzące mecze zapowiadają się naprawdę bardzo interesująco.

 

Gra toczy się nie tylko o puchar i III ligę, ale również finansowe premie. Zagłębie II i Foto-Higiena dostaną po 10 tys. zł za wygranie swoich grup IV ligi, a drużyna, która wygra baraż o awans do III ligi, może dodatkowo liczyć na 5 tys. zł.

 

Puchar Polski DZPN w zeszłym roku wyceniony był na 30 tys. zł, przegrany mógł liczyć na 10 tys. W tym będzie pewnie podobnie.

 

Warto mieć na uwadze, że to ostatni moment, kiedy w miarę „łatwo” można awansować do III ligi. W przyszłym sezonie bowiem w IV lidze konkurencja będzie znacznie mocniejsza – mogą znaleźć się w niej m.in. Olimpia Kowary, Górnik Wałbrzych, Śląska II Wrocław czy Lechia Dzierżoniów (nawet wszystkie lub część z nich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.