Saltex IV liga zachód. Zagłębie II mistrzem, Wasilewski strzelił już 34 gole

Saltex IV liga zachód – 28. kolejka. Rezerwy Zagłębia Lubin oficjalnie mistrzem zachodniej grupy Saltex IV ligi. Bardzo ważny mecz w Grębocicach przegrała Nysa Zgorzelec i wciąż trzy zespoły realnie zagrożone są spadkiem.

 

11 dni, które wstrząsną dolnośląską piłką

Zagłębie II Lubin oficjalnie mistrzem grupy zachodniej Saltex IV ligi. To co było niemal pewne od wielu tygodni, zostało przypieczętowane w 28. kolejce, w której Miedziowi rozbili rezerwy Chrobrego 7:0. Tymczasem wicelider ze Szczedrzykowic zremisował na wyjeździe z Orlą 0:0.

 

Znacznie większe emocje towarzyszą meczom w dolnych rejonach tabeli. Znamy już trzech spadkowiczów, kolejne trzy drużyny są bezpośrednio zagrożone degradacją. W bardzo trudnej sytuacji postawiła się Warta Bolesławiecka, która uległa Karkonoszom Jelenia Góra 0:3. Los GKS-u zależał od meczu Sparta Grębocice – Nysa Zgorzelec. Gdyby goście wygrali, GKS spadłby już do okręgówki. Sparta jednak wygrał z Nysą 2:1 i wciąż zgorzelczanie nie są pewni utrzymania.

 

Kompromitacja w Lubinie. Piłkarze Zagłębia olali mecz z Arką

Swoje szanse na utrzymanie się przedłużył za to Piast Wykroty, który pokonał Włókniarza Mirsk 2:1. Aktualnie wykrocianie tracą do Nysy 2 punkty, więc widac jak wiele zależy od wyniku spotkania Sparta – Nysa.

 

Zgorzelczanie zajmują aktualnie pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli, pod warunkiem jednak, że z III ligi spadną 3 zespoły. Wtedy z każdej grupy IV ligi spadnie po 5 drużyn. Gdy będzie ich cztery, to z IV ligą pożegna się również jedna ekipa z 11. miejsca – z mniejszą ilością punktów biorąc pod uwagę obie grupy Saltex IV ligi. Na dziś jest to właśnie zespół ze Zgorzelca.

 

W jednym z ciekawszych meczu kolejki AKS Strzegom podejmował Apis Jędrzychowice. Goście prowadzili 1:0 do 65 min., ale nie dowieźli wygranej do końca. Wygraną gospodarzom zapewnił niezawodny Adam Wasilewski, który trafił do siatki rywali w 86. i 90. min. Ma już na koncie 34 gole!

 

Saltex IV liga zachód, 28. kolejka

  • AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 3:1
  • Piast Wykroty – Włókniarz Mirsk 2:1
  • Orla Wąsosz – Orkan Szczedrzykowice 0:0
  • Sparta Grębocice – Nysa Zgorzelec
  • Stal Chocianów – Lotnik Jeżów Sudecki 1:0
  • GKS Warta Bolesławiecka – Karkonosze Jelenia Góra 0:3
  • Zamet Przemków – Granica Bogatynia 0:1
  • Zagłębie II Lubin – Chrobry II Głogów 7:0
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.