Finał Foto-Higiena – Zagłębie II, czyli doświadczenie kontra młodość [SONDA]

Foto-Higiena Gać – Zagłębie II Lubin w finale Pucharu Polski DZPN już dziś, 7 czerwca. Mecz odbędzie się w Brzegu Dolnym. Kto jest faworytem finału? – Głosujcie w sondzie.

 

W A klasie zrobili to co Legia. Przegrali awans przez niedopatrzenie

Finał Pucharu Polski DZPN już dziś, w środę 7 czerwca o godzinie 18 w Brzegu Dolnym. 11 dni później (18 czerwca w Trzebnicy) Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać, jako mistrzowie dwóch grup Saltex IV ligi, zmierzą się ponownie w barażu o III ligę.

 

Najpierw jednak czekają nas emocje pucharowe. Kto jest faworytem finału? Tego trudno wskazać, bowiem obie drużyny mają swoje atuty ? Foto-Higiena to z pewnością ekipa bardziej doświadczona, Zagłębie II ? zespół młody, ale bardzo utalentowany, z zawodnikami ocierającymi się o kadrę pierwszego zespołu.

 

Trener czołowej drużyny Saltex IV ligi odchodzi po sezonie

Liczby z sezonu obu drużyn robią wrażenie. Na 28 meczów rezerwy Zagłębia wygrały 25 razy, 2 razy remisując i doznając tylko jednej porażki. Bilans bramek 116 ? 13! Foto-Higiena wygrała 23 mecze, 3 zremisowała i 2 przegrała. Bramki: 77 ? 26.

 

Siła ognia lubinian jest więc ogromna, choć trzeba pamiętać, że w dużej mierze wynikało to ze słabości rywali, od których podopieczni Andrzeja Turkowskiego byli często lepsi nie o jedną, a o dwie klasy.

 

Mecz z Foto-Higieną z pewnością będzie bardzie wyrównany. Wydaje się, że w Lubinie nie dopuszczają nawet myśli, oczywiście doceniając klasę rywala, że nie uda im się wygrać finału Pucharu Polski oraz, przede wszystkim, meczu barażowego.

 

W ekipie z podoławskiej wsi liczą na doświadczenie takich zawodników jak Grzegorz Dorobek, Jakub Kalinowski czy przeżywający drugą młodość Michał Wróbel, a także formę strzelecką Dominika Wejerowskiego.

 

Kto zdobędzie Puchar Polski na Dolnym Śląsku i awansuje na szczebel ogólnopolski? Głosuj w sondzie.

[socialpoll id=”2445296″ path=”/polls/2445296″ width=”350″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.