Connect with us

Chrobry

Jedenastka sezonu 2016/17 na Dolnym Śląsku

Published

on

Jedenastka sezonu 2016/17 na Dolnym Śląsku

Jedenastka sezonu 2016/17 na Dolnym Śląsku. Oto najlepsza drużyna (wraz z rezerwowymi) w regionie w kończącym się sezonie. Skoro najlepsza, więc składa się z zawodników grających w ekstraklasie oraz I lidze.

 

Czyszczenie Śląska? WKS bez napastnika i z biedną pomocą

Piłkarze Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Miedzi Legnica oraz Chrobrego Głogów skończyli już sezon 2016/17. I trzeba przyznać, że nie był to udany sezon dla naszych drużyn. Zespoły z ekstraklasy znalazły się w grupie spadkowej. Co prawda utrzymały się, ale przed rozgrywkami nie takie były cele. Zwłaszcza w przypadku Miedziowych.

 

Widmo spadku wisiało również nad Chrobrym, na szczęście udało się je w miarę spokojnie odpędzić. Spokoju nie było do końca w Legnicy. Miedź do ostatniej kolejki walczył o awans do ekstraklasy, ale bój ten ponownie przegrała, tym razem? jednym punktem.

 

Upadłość Polonii Bytom? Skorzysta dolnośląski trzecioligowiec

Nie oznacza to oczywiście, że nie było zawodników, którzy w minionych 10 miesiącach wyróżniali się na boiskach ekstraklasy i I ligi. Właśnie oni trafili do dolnośląskiej jedenastki (plus długa ławka rezerwowych) sezonu. Choć muszę przyznać, że czasami trzeba było mocno się nagłowić nad niektórymi pozycjami.

W bramce Paweł Kapsa z Miedzi. Wpuścił najmniej bramek spośród bramkarzy, którzy grali porównywalną liczbę meczów, ponadto zachował najwięcej czystych kont (13). Przytrafiło mu się również najmniej wpadek.

 

Parę stoperów tworzą Lubomir Guldan (Zagłębie) i Adam Kokoszka (Śląsk). Pierwszym wyborem trenerów WKS-u był co prawda Piotr Celeban, ale kapitanowi przytrafiło się wyjątkowo sporo -jak na niego ? słabych meczów. Kokoszka pod tym względem wydawał się pewniejszy.

 

Na prawej flance Kamil Dankowski (Śląsk), który jednak musi ustabilizować swoją formę, bo ciągle jest zbyt chimeryczny. Na lewej Jakub Tosik (Zagłębie). To pewnie małe zaskoczenie, ale Tosik w przeciągu sezonu prezentował najlepsza formę z graczy, którzy grali na lewej obronie (on grał również na innych i wszędzie, gdzie go wystawił Piotr Stokowiec dawał radę).

 

Na pozycji nr 6 Jarosław Kubicki (Zagłębie). Na wiosnę zaliczył trochę zjazd formy, ale i tak na tle konkurencji się wyróżniał. Obok niego, na ?ósemce?, Mateusz Machaj czyli mózg Chrobrego.

 

I pozycja nr 10. Tutaj do wyboru było trzech graczy ? Petteri Forsell (Miedź), Filip Starzyński (Zagłębie) oraz Ryota Morioka (Śląsk). Gdybym oceniał umiejętności w oderwaniu od formy, pewnie Japończyk byłby najlepszy. Niestety, to on zawiódł najbardziej w bieżącym sezonie. Momenty dobrej gry przeplatał występami fatalnymi i niestety tych drugich było więcej. Morioka miał minimalnie lepsze statystyki (8 goli i 9 asyst) od Starzyńskiego (7 goli i 9 asyst), ale playmaker Zagłębia potrzebował do ich osiągnięcia znacznie mniejszej ilości minut na boisku.

 

Wszystkich przebił jednak Forsell, który strzelił 13 goli na zapleczu ekstraklasy i dołożył do tego 9 asyst. I to właśnie on trafia do drużyny sezonu. I tylko szkoda, że Fin stracił formę w końcówce rozgrywek, bo z nim w formie pierwszej części sezonu Miedź miałaby znacznie większe szanse na awans.

 

Na skrzydłach wybór był dość prosty – Robert Pich (Śląsk) i Arkadiusz Woźniak (Zagłębie). Choć obaj potrafią więcej niż pokazali, to jednak ich grę trzeba zaliczyć zdecydowanie na plus. Na ławkę rezerwowych sezonu załapał się Juan Roman, który co prawda grał mało, ale jak już dostał szansę to pokazał, że jest graczem nietuzinkowym.

 

I wreszcie atak. Z tą pozycją od dłuższego czasu w regionie jest spory problem. Kamil Biliński (Śląsk) z 11 golami nie miał właściwie konkurencji. Warto zauważyć również 7 goli Jakuba Vojtusa z Miedzi, który strzelił je mimo niewielkiej ilości rozegranych minut.

Śląsk II Wrocław

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Chrobry

Doświadczony napastnik z Ukrainy nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Dmytro Bilonoh

Dmytro Bilonoh, 27-letni napastnik z Ukrainy, został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów.

 

Duże wzmocnienie defensywy A-klasowego KS-u

Dmytro Bilonoh może grać jako klasyczna dziewiątka albo jako skrzydłowy. 27-letni piłkarz z Ukrainy podpisał z Chrobrym półroczny kontrakt z opcją jego dwukrotnego automatycznego przedłużenia o dodatkowy rok.

Dla Bilonoha Chrobry jest pierwszym klubem w Polsce. Wcześniej występował w kilku innych krajach, nie tylko na Ukrainie, ale też m.in. na Litwie, gdzie spędził ostatni rok. Był wtedy zawodnikiem FK Riteriai, w barwach którego zagrał w 28 meczach najwyższej ligi, w których zdobył 8 bramek.

 

Wychowanek Szachtara Donieck (w I drużynie nie zdołał zagrać) ma w sumie na koncie ponad 100 meczów w najwyższych ligach rozgrywkowych w takich krajach Ukraina, Białoruś, Litwa, a także Finlandia czy Rosja. W barwach Dinama Mińsk zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

 • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
 • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
 • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
 • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
 • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
 • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

To się czyta