Upadłość Polonii Bytom? Skorzysta dolnośląski trzecioligowiec

Polonia Bytom ma ogłosić upadłość, a nowo powstały klub rozpocznie rozgrywki od IV ligi. To ponoć już przesądzone. Jeśli tak się stanie, będzie to bardzo dobra wiadomość dla dolnośląskich zespołów III ligi, ale nie tylko.

 

Zagłębie II zdobyło Puchar Polski DZPN. Decydowały karne

Trudno cieszyć się z czyjegoś (sportowego) nieszczęścia, ale to nie pierwszy w końcu przypadek, że klub z powodu kłopotów finansowych ogłasza upadłość. Dla dolnośląskich klubów III ligi tak szczęśliwie się złożyło, że Polonia Bytom spadła w bieżącym sezonie z II ligi do 3. grupy III ligi. Z tego względu z III ligi miały spaść 4 drużyny, w tym co najmniej 3 z Dolnego Śląska.

 

Jeśli potwierdzą się informacje, że Polonia Bytom, już jako nowy byt organizacyjny, rozpocznie rywalizację od IV ligi, z 3. grupy III ligi spadną 3 drużyny. Wciąż mogą to być 3 kluby z naszego regionu, ale na pewno liczba ta nie wzrośnie do czterech, a może zmniejszyć się do dwóch.

 

III liga: Mecz na dnie dla Górnika, Ślęza rozbita przez lidera

Jak wiadomo, do Saltex IV ligi spadła już Olimpia Kowary. Zagrożone spadkiem są Górnik Wałbrzych, Śląsk II Wrocław i Lechia Dzierżoniów. Będą one rywalizować o utrzymanie się z Unią Turza Śląska. Obiektywnie jednak trzeba przyznać, że ekipa ze Śląska ma najłatwiejszych rywali.

 

Maksymalnie trzech spadkowiczów to również dobra informacja dla klubów IV ligi. Wtedy wiadomo, że spadnie po 5 zespołów z obu grup – o ligowy byt nie będzie się musiała martwić drużyna z 11. miejsca w którejś z grup. Idealnie byłoby oczywiście, gdyby spadkowiczów było tylko 2. Wtedy z IV ligą pożegnałby się po 4 zespoły oraz jeden zespół z 5. miejsca z jedne grupy (z mniejszą ilością punktów).

2 thoughts on “Upadłość Polonii Bytom? Skorzysta dolnośląski trzecioligowiec

  1. Jeśli chodzi o IV grupę wschodnią to, gdy spadną 3 dolnośląskie kluby do tej grupy , a mistrz jesieni Foto-Higiena Gać przegra baraż o awans z Zagłębiem II Lubin to wtedy opuścić może IV ligę nawet 6 zespołów by dana grupa miała 16 drużyn. jeśli Foto-Higiena awansuje to aktualny 10. zespół Sokół Wielka Lipa się utrzyma w lidze.

    1. Nie jestem na 100 proc. pewny, ale na 99,9 tak, że skład grup będzie można nieco zmodyfikować, bowiem liczba spadkowiczów z IV ligi jest zapisana w regulaminie rozgrywek w różnych wariantach (w zależności od spadków z III ligi). Już teraz drużyna z okręgu wałbrzyskiego (AKS Strzegom) gra na “zachodzie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.