Saltex IV liga zachód. Piast musi wygrać 6 golami i liczyć na spadkowicza

Saltex IV liga zachód – 29. kolejka. Żadna z trzech drużyn broniących się przed spadkiem nie wygrała swego meczu. To oznacza, że na kolejkę przed końcem z ligą żegna się GKS Warta Bolesławiecka, a Piast Wykroty ma już tylko cień szansy.

 

Saltex IV liga wschód. Marcinkowice utrzymane. Spadną Kobierzyce albo Kąty Wr.

Na razie pewne jest jedno. Z grupy zachodniej IV ligi spadnie 5 zespołów i to bez znaczenia, czy z III ligi zlecą 2 czy 3 drużyny. Trzy kluby już zostały zdegradowane, a przed dwoma pozostałymi miejscami bronią się trzy zespoły. Co ciekawe, żadna z nich w sobotę nie wygrała. Nysa Zgorzelec i GKS Warta Bolesławiecka zremisowały swoje mecze, a Piast Wykroty został rozbity przez wicelidera ze Szczedrzykowic 11:2.

 

Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że z ligą żegna się już teraz Warta Bolesławiecka. Mimo że ma 3 punkty straty do 11. Nysy, to już nie wyprzedzi zgorzelczan. Tymczasem w ostatniej kolejce Nysa zagra na wyjeździe z Piastem Wykroty. I to jest ostatnia nadzieja wykrocian. Jeśli wygrają sześcioma bramkami, wyprzedzą Nysę w tabeli.

 

III liga: Arcyważne wygrane Śląska II i Lechii. Górnik praktycznie spadł

To rozwiązanie obowiązuje jednak tylko w przypadku, jeśli swojego meczu nie wygra Warta Bolesławiecka (u siebie z Chrobrym II Głogów). Jeśli bowiem GKS zgranie komplet punktów, to wtedy 3 drużyny będą miały 31 punktów i decydować będzie mała tabela. A w niej bez względu na inne wyniki wygra Nysa Zgorzelec.

 

A co się stanie, jeśli Piast wygra z Nysą dokładnie 5:0 (tyle w pierwszym meczu wygrała Nysa)? Wtedy, biorąc pod uwagę fakt, że zwycięstwa nie odniesie GKS, ekipy z Wykrot i Zgorzelca będą miały po tyle samo punktów i remis w bezpośrednich meczach. O utrzymaniu się w takiej sytuacji decyduje baraż.

 

Z innych spotkań warto odnotować, skromne, ale jednak, zwycięstwo rezerw Zagłębia (które grały w mocno rezerwowym składzie) z AKS-em Strzegom. Dobrą końcówkę mają też Karkonosze Jelenia Góra. Wygrana ze Stalą pozwoliła awansować na 6. miejsce w tabeli.

 

Saltex IV liga zachód, 29. kolejka

  • Zagłębie II Lubin – AKS Strzegom 1:0
  • Chrobry II Głogów – Zamet Przemków 6:2
  • Granica Bogatynia – GKS Warta Bolesławiecka 1:1
  • Karkonosze Jelenia Góra – Stal Chocianów 3:0
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Sparta Grębocice 3:3
  • Nysa Zgorzelec – Orla Wąsosz 0:0
  • Orkan Szczedrzykowice – Piast Wykroty 11:2
  • Włókniarz Mirsk – Apis Jędrzychowice 1:0
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.