Kiedyś liznął Miedzi i Śląska. Teraz awansował do… La Liga

Marcel Lizak grał w juniorskich lub rezerwowych zespołach w Jeleniej Górze, Legnicy i Wrocławiu. Na dłużej nigdzie nie zakotwiczył, aż odnalazł się w hiszpańskiej Gironie, z którą właśnie… awansował do La Liga.

 

Baraż o utrzymanie się w Saltex IV lidze? To bardzo możliwe

Marcel Lizak, niespełna 21-letni golkiper, zaczynał szkółce Gol Jelenia Góra. W juniorach grał w Julii Szklarska Poręba oraz Miedzi Legnica. Później trafił do rezerw legnickiego klubu, a następnie do rezerw Śląska Wrocław. Nigdzie jednak na dłużej nie zagrzał miejsca.

 

Z Wrocławia przeniósł się do Hiszpanii, do CD Cristo Atletico Palencia (III liga), gdzie był podstawowym golkiperem. To zaowocowało angażem do grającej w II lidze Girony. Najpierw trafił do rezerw tego klubu, na wiosnę był w szerokiej kadrze pierwszego zespoły.

 

 

Lizak jeszcze nie zaliczył debiutu w jego barwach, ale w ostatniej kolejce (w przegranym 1:2 meczu z Kordobą) usiadł na ławce rezerwowych. Można więc odnotować, że choć wielkiego wkładu nie miał, to jednak był częścią kadry, która w tym sezonie awansowała do hiszpańskiej La Liga.

 

FOT. twitter Marcel Lizak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.