Miedź zwalnia, zatrudnia i przedłuża kontrakty

Zmiany w Miedzi Legnica. Z klubem pożegnał się już trener oraz dwóch zawodników. Będą kolejni. Ale Miedź nie tylko zwalnia – oprócz zatrudnienia nowego szkoleniowca, przedłużono rówineż umowy z dwoma doświadczonymi graczami.

 

Tarasiewicz odchodzi z Miedzi. W Legnicy czas na rewolucję

Zgodnie z oczekiwaniami, sporo zaczyna się dziać w Miedzi Legnica. Trenera Ryszarda Tarasiewicza zmienił Dominik Nowak, który dotąd z powodzeniem prowadził Wigry Suwałki. Nowy szkoleniowiec związał się z Miedzią rocznym kontraktem. Nowak ma przebudować drużynę, choć na razie nikt nie mówi głośno o awansie. Celem jest jak najwyższe miejsce w tabeli, ale jakie ono będzie, pewnie okaże się w trakcie rozgrywek, gdy będzie wiadomo jak sobie radzi „nowa” Miedź.

 

To będzie w dużej mierze zależało od kadry, jaka będzie miał do dyspozycji trener. Wiadomo, że kontrakty kończą się w sumie kilkunastu zawodnikom i z wieloma nie będą przedłużone (lub oni sami odejdą do innych klubów). Już wiadomo, że do Cracovii odszedł Petteri Forsell. Przygodę z piłką w Legnicy kończy również Adrian Łuszkiewicz, który jednak był rezerwowym.

 

Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok [SONDA]

Kilku zawodników dostanie propozycje przedłużenia umów. Wśród nich są doświadczeni Wojciech Łobodziński oraz Grzegorz Bartczak. Obaj związali się z Miedzianką rocznymi kontraktami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.