Górnik Boguszów-Gorce w IV lidze. Trzeci awans z rzędu

Znamy już komplet drużyn, które z klas okręgowych awansowały do Saltex IV ligi. Stawkę uzupełnił Górnik Boguszów-Gorce, który zajął 2. miejsce w wałbrzyskiej okręgówce. To trzeci awans z rzędu drużyny Rafała Siczka.

 

Saltex IV liga wschód. Kobierzyce spadają, Bystrzyca czeka

Po weekendzie w kwestii awansów do IV ligi pozostawała jedna niewiadoma. Kto awansuje z 2. miejsca w wałbrzyskiej okręgówce. Awans na wyciągnięcie ręki mieli Zjednoczeni Żarów, którzy mieli dwa punkty przewagi nad Górnikiem Boguszów-Gorce.

 

W czwartek, w ostatniej kolejce żarowianie przegrali 2:5 w Kamieńcu Ząbkowickim z Zamkiem. Górnik nie zmarnował okazji i wygrał z Piławianką Piława Górna 3:1. I awans beniaminka stał się faktem.

 

Lechia, Śląsk II i Unia – kto się utrzyma, a kto spadnie?

Co ciekawe, dla Górnika to już trzeci awans z rzędu. Drużyna Rafała Siczka od 2014 roku, kiedy spadła do B klasy, w każdym sezonie zanotowała awans.

 

Zestaw beniaminków IV ligi w nowym sezonie wygląda więc następująco: Polonia Trzebnica i Piast Wrocław Żerniki z wrocławskiej okręgówki, Sudety Giebułtów i Olimpia Kamienna Góra z jeleniogórskiej okręgówki, Odra Ścinawa i Górnik Złotoryja z legnickiej okręgówki oraz Nysa Kłodzko i Górnik Boguszów-Gorce z wałbrzyskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.