Lechia, Śląsk II i Unia – kto się utrzyma, a kto spadnie?

Lechia Dzierżoniów, Śląsk II Wrocław i Unia Turza Śląska ? jedna z tych drużyn na pewno utrzyma się w III lidze, a druga będzie musiała czekać na decyzję w sprawie Polonii Bytom.

 

III liga: Górnik Wałbrzych spada, Śląsk II i Lechią wciąż walczą

W przedostatniej kolejce III ligi, która została rozegrana w minioną środę, utrzymanie mogła sobie zapewnić Lechia Dzierżoniów. Niestety podopieczni Zbigniewa Soczewskiego ulegli w Częstochowie Skrze 0:4. Już we wtorek swój mecz wygrał Śląsk II z Górnikiem Wałbrzych 2:0. Dzięki temu wrocławianie zrównali się punktami z Lechią, a wałbrzyszanie definitywnie spadli z ligi.
W bardzo ważnym meczu rozegranym w Zabrzu, Unia Turza Śląska rzutem na taśmę wygrała z rezerwami Górnika 1:0. To oznacza, że przed ostatnią kolejką Lechia i Śląsk II mają po 34 pkt., a Unia 33.

 

W ostatniej kolejce, w sobotę, drużyny zagrożone spadkiem grają u siebie:

  • Śląsk II Wrocław – Rekord Bielsko-Biała
  • Lechia Dzierżoniów – Pniówek Pawłowice Śląskie
  • Unia Turza Śląska – Stal Brzeg

Teoretycznie najłatwiejszego rywala ma Lechia. Śląsk II i Unia zagrają z ekipami z czołówki, które mają duże szanse na zajęcie 3. miejsca w tabeli.

 

Anty fair play dla zawodników Startu. Zeszli z boiska, żeby nie spaść?

Dzierżoniowianie są również w najlepszej sytuacji ? zwycięstwo zapewni im utrzymanie się bez oglądania się na inne mecze, mają bowiem lepszy bilans bezpośrednich meczów z WKS-em.  Wariantów układu tabeli jest oczywiście wiele, to zależy jakie wyniki padną w ostatniej kolejce. Gdyby się zdarzyło, że wszystkie drużyny będą miały tyle samo punktów, to również Lechia będzie najlepsza w mini tabeli. Druga będzie Unia, a trzeci Śląsk.

 

Lechia ma lepszy bilans bezpośrednich meczów i ze Śląskiem II, i Unią. Z kolei drużyna z Turzy Śląskiej ma lepszy bilans w meczach z wrocławianami. To oznacza, że Śląsk II by wyprzedzić swoich rywali, musi mieć od nich więcej punktów.

 

Zajęcie 14. miejsca w tabeli III ligi da utrzymanie się. Ważne jest jednak zajęcie 15. lokaty. Na dziś oznacza ona co prawda degradację, ale może to jeszcze ulec zmianie. Wszystko zależy od tego, czy licencję na grę w III lidze otrzyma Polonia Bytom, która spadła z II ligi. Bytomianie mają poważne kłopoty finansowe i jeśli działacze będą trzymać się litery regulaminów, praktycznie nie ma szans na grę bytomian w III lidze. Nie oznacza to jednak, że nie dostaną oni jakieś warunkowej licencji. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tej kwestii, drużyna która zajmie 15. miejsce będzie spadkowiczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.