III liga: Górnik Wałbrzych spada, Śląsk II i Lechią wciąż walczą

33. kolejka w 3. grupie III ligi. Górnik Wałbrzych przegrał ze Śląskiem II Wrocław i definitywnie żegna się z III ligą. Wrocławianie zrobili duży krok ku utrzymaniu się. Olimpia Kowary oddała walkowerem kolejny mecz.

 

III liga: Jedenastka miesiąca – maj 2017

Derby regionu Górnik – Śląsk II w ramach 33. kolejki rozegrano już we wtorek. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie się w III lidze. Gospodarze wielkich szans na utrzymanie się nie mieli, ale aby podtrzymać te matematyczne musieli bezwzględnie wygrać.

 

Nic jednak z tego. Górnik ze Śląskiem zagrał tak, jak w całym sezonie. Nieskutecznie. Wałbrzyszanie stwarzają sobie niewiele sytuacji podbramkowych, ale nawet te, które mają, zazwyczaj marnują. Tym razem było podobnie.

 

Upadłość Polonii Bytom? Skorzysta dolnośląski trzecioligowiec

Śląsk z przebiegu meczu nie było może zespołem lepszym, ale skuteczniejszym. Gole dla podopiecznych Dariusza Sztylki strzelili Daniel Łuczak (z rzutu karmnego) oraz Sebastian Bergier. Dzięki wygranej wrocławianie zrównali się punktami z Lechią Dzierżoniów i o 4 oczka wyprzedzają Unię Turza Śląska. W środę Unia zagra z rezerwami Górnika Zabrze, a Lechia jedzie do Częstochowy.

 

Na dziś z III ligi spadają 4 zespoły. Jest jeszcze jednak możliwość, że będzie tylko trzech spadkowiczów, jeśli Polonia Bytom (która spadła z II ligi) nie otrzyma licencji na grę w III lidze. Jeśli tak się stanie, Śląsk II i Lechia będą miały los w swoich rękach – jeśli nie, prawdopodobnie jedna z tych drużyn spadnie do IV ligi (w najczarniejszym scenariuszu nawet 2).

 

Tymczasem Olimpia Kowary oddała kolejny wyjazdowy mecz (w Pawłowicach Śląskich) walkowerem. Jako powód podano problemy kadrowe i nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że dwa poprzednie mecze ligowe grano niemal gołymi jedenastkami.

 

W środę wszystkie dolnośląskie zespoły przegrały swoje mecze oprócz Ślęzy Wrocław, która pokonała rezerwy Miedzi Legnica. Najbardziej kosztowną porażkę poniosła Lechia Dzierżoniów, która mogła sobie dziś zapewnić utrzymanie się w III lidze. Trójkolorowi przegrali 0:4 i o wszystkim zdecyduje ostatnia kolejka.

 

III liga, 33. kolejka, 13 – 14 czerwca

  • Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica 2:0
  • Stal Brzeg – KS Polkowice 2:1
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Olimpia Kowary 3:0 wo.
  • Skra Częstochowa – Lechia Dzierżoniów 4:0
  • Rekord Bielsko-Biała – Piast Żmigród 2:1
  • Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 0:2
  • Falubaz Zielona Góra – Ruch Zdzieszowice 0:3
  • GKS 1962 Jastrzębie – BKS Stal Bielsko-Biała 4:0
  • Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 0:1

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.