Zagłębie II Lubin wygrywa baraż i zagra w III lidze

Foto-Higiena Gać ? Zagłębie II Lubin 0:3 w barażowym meczu o III ligę, który w niedzielę został rozegrany na Play Arenie w Trzebnicy. Miedziowi więc wracają po roku do III ligi.

 

Znamy komplet czwartoligowców. Jaki będzie podział na grupy? [MAPA]

To był najważniejszy mecz sezonu dla obu drużyn, które przed rokiem spadły z III ligi i jak najszybciej chciały awansować. Zgodnie z przewidywaniami wygrały swoje grupy IV ligi i w końcu spotkały się w meczu o III ligę. Wcześniej jeszcze zagrały w finale Pucharu Polski DZPN, kiedy rezerwy Zagłębia wygrały z Foto-Higieną po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis.

 

W meczu na Play Arenie w Trzebnicy na początku też wydawało się, że kibice nie zobaczą gradu bramek. Damian Oko już w 9 min. meczu wyprowadził Miedziowych na prowadzenie, ale później trzeba było długo czekać na kolejne trafienie. W II połowie gacianie wzięli się do odrabiania strat, stworzyli nawet kilka sytuacji, ale nie zdołali pokonać Hładuna. Lubinianie zadali za to dwa decydujące ciosy w doliczonym czasie gry – do siatki Gąsiorowskiego trafili Chodyna i Nowak.

 

Lechia zostaje w III lidze, rezerwy Śląska spadają

Zagłębie II wraca więc do III ligi. Zasłużenie, pamiętając bilans podopiecznych Andrzeja Turkowskiego,którzy sezon zakończyli z bilansem 27 ? 2 ? 1 oraz bramkami 122 ? 15. Zdobyli również dolnośląski Puchar Polski.

 

Foto-Higiena Gać pozostaje w IV lidze i, niestety dla graczy Marcina Dymkowskiego, w nowym sezonie może być awansować jeszcze trudniej.

 

fot. twitter Zagłębie Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.