Lechia zostaje w III lidze, rezerwy Śląska spadają

Śląsk II – Rekord 0:2, Lechia – Pniówek 0:1, Unia – Stal 4:4 w ostatniej kolejce 3. grupy III ligi. To oznacza, że Lechia Dzierżoniów utrzymała się w lidze, Śląsk II spada, a Unia musi czekać na decyzję w sprawie Polonii Bytom.

 

Bystrzyca Kąty Wr. piątym spadkowiczem z IV ligi wschód

Losy tego, kto dołączy do Olimpii Kowary i Górnika Wałbrzych i spadnie z III ligi rozstrzygały się na boiskach w Dzierżoniowie, Wrocławiu i Turzy Śląskiej. Mimo że wszystkie trzy drużyny zagrożone spadkiem grały u siebie z nożem na gardle (a może właśnie dlatego), żadna z nich nie wygrała meczu.

 

Lechia do 90 min. remisowała z Pniówkiem 0:0 i była pewna utrzymania się, ale wtedy goście strzelili gola na 0:1. Mimo porażki jednak, dzierżoniowianie zostali w lidze, bowiem Unia zremisowała swój mecz ze Stalą Brzeg 4:4. Ostatecznie o tym, kto zostaje, a kto spada z ligi zdecydowała mała tabela między trzema zainteresowanymi ekipami.

 

GKS Kobierzyce spadł przez błąd sędziego?

Na 5 minut przed końcem meczu, mimo niekorzystnego wyniku na murawie, również Śląsk miał jeszcze cień szansy na utrzymanie się. Unia jednak nie mogła zdobyć choćby punktu w meczu ze Stalą. Mimo że goście z Brzegu prowadzili 3:1 i 4:2, w 86 min. gospodarze strzelili na 4:4. To oznaczało, że wrocławianie ostatecznie żegnają się z III ligą.

 

Unia tymczasem musi czekać na decyzję w sprawie Polonii Bytom. Bytomianie spadli z II ligi, ale powinni mieć olbrzymie kłopoty z otrzymaniem licencji na grę w III lidze. Jeśli nie zostaną dopuszczeni do rozgrywek, Unia zostanie w III lidze.

 

W meczach drużyn walczących o mistrzostwo III ligi i awans padł dwa razy wynik 4:0, a to oznacza, że do II ligi awansował GKS 1962 Jastrzębie.

 

III liga, 34. kolejka, 17 czerwca

  • Ślęza Wrocław – KS Polkowice 0:2
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 1:1
  • Ruch Zdzieszowice – Górnik Wałbrzych 4:0
  • Śląsk II Wrocław – Rekord Bielsko-Biała 0:2
  • Piast Żmigród – Skra Częstochowa 0:2
  • Lechia Dzierżoniów – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:1
  • Olimpia Kowary – Górnik II Zabrze 0:2
  • Unia Turza Śląska – Stal Brzeg 4:4
  • Miedź II Legnica – GKS 1962 Jastrzębie 0:4

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.