Turniej finałowy UEFA Regions Cup 2018/19. Z kim zagra Dolny Śląsk [TERMINARZ]

UEFA Regions Cup 2018/19. Reprezentacja Dolnego Śląska wygrała 2:1 z drużyną Śląskiego ZPN w ramach kolejnej rundy krajowych eliminacji UEFA Regions Cup i awansowała do krajowego finału.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolny Śląsk wygrywa i awansuje do finału

Reprezentacja Dolnego Śląska zagra w turnieju finałowym UEFA Regions Cup 2018/19. Wyłoni on amatorskiego mistrza Polski, który awansuje do mistrzostw Europy. Turniej już wkrótce w Niepołomnicach.

 

W środę kadra Dolnego Śląska wygrała 2:1 z drużyną Śląskiego ZPN i awansowała do krajowego finału UEFA Regions Cup. Organizatorem turnieju finałowego jest Małopolski Związek Piłki Nożnej. Zawody odbędą się w dniach 27-30 czerwca br. na stadionach Puszczy Niepołomice i Wiślanki Grabie.

 

Znamy komplet czwartoligowców. Jaki będzie podział na grupy? [MAPA]

W finale zagrają – systemem „każdy z każdym” – cztery drużyny: Mazowiecki ZPN, Zachodniopomorski ZPN, Małopolski ZPN oraz Dolnośląski ZPN.

 

Terminarz krajowego turnieju finałowego UEFA Regions Cup:

27 czerwca 2017 (wtorek)

  • Mazowiecki ZPN – Małopolski ZPN (Niepołomice), godz. 11
  • Zachodniopomorski ZPN – Dolnośląski ZPN (Grabie), godz. 11

28 czerwca 2017 (środa)

  • Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN (Niepołomice), godz. 17
  • Mazowiecki ZPN – Zachodniopomorski ZPN (Grabie), godz. 17

30 czerwca 2017 (piątek)

  • Zachodniopomorski ZPN – Małopolski ZPN (Niepołomice), godz. 11
  • Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN (Grabie), godz. 11

 

Mistrz Polski amatorów awansuje na szczebel europejski i zagra w 2018 roku w turnieju mistrzowskim (8 grup po 4 drużyny), a zwycięzcy grup zagrają w 2019 roku w finałach mistrzostw Europy amatorów.

 

Przypomnijmy, że w lipcu br. odbędzie się finał edycji 2016 – 2017, niestety bez udziału reprezentacji Dolnego Śląska, która była we wrześniu ubr. gospodarzem turnieju eliminacyjnego. Dolnoślązacy zajęli 2. miejsce, a do finału awansowała drużyna z Lizbony.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.