UEFA Regions Cup. Dolny Śląsk wygrywa pierwszy mecz finałów

Reprezentacja Dolnego Śląska wygrała 3:2 z drużyną Zachodniopomorskiego ZPN w pierwszym meczu turnieju finałowego UEFA Regions Cup 2018/19. Stawką turnieju jest mistrzostwo Polski amatorów i awans na szczebel europejski.

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolny Śląsk wygrywa i awansuje do finału

W Małopolsce rozpoczął się dziś turniej finałowy UEFA Regions Cup 2018/19 na szczeblu krajowym. Cztery reprezentacje walczą o mistrzostwo Polski amatorów. Dolny Śląsk rozpoczął rywalizację od spotkania na stadionie Wiślanki Grabie z reprezentacją Zachodniopomorskiego ZPN.

I rozpoczął w wysokiego C. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego i Jacka Opałki prowadzili do przerwy 2:0 po golach będącego ostatnio w świetnej dyspozycji Grzegorza Borowego (Lechia Dzierżoniów). Przypomnijmy, że ten sam zawodnik strzelił dwa (zwycięskie) gole w meczu półfinałowym (eliminacjach do turnieju finałowego) ze Śląskim ZPN.

Znamy komplet czwartoligowców. Jaki będzie podział na grupy? [MAPA]

Po przerwie zawodnicy z północy wzięli się za odrabianie strat. Niedługo po wznowieniu gry mieli rzut karny, ale strzał Krawca z jedenastki obronił Sebastian Idziorek (Ślęza). Dopięli swego jednak kilka minut później i zrobiło się 2:1. Tym razem niefortunny wykonawca karnego się zrehabilitował.

Dolnoślązacy na szczęście opanowali sytuację i po strzale Jakuba Bohdanowicza (Ślęza) znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nie był to jednak koniec emocji, bowiem ekipa z zachodniopomorskiego w 81 min. znów złapała kontakt (po drugim golu Krawca). Na szczęście na tym się skończyło i Dolny Śląsk wygrał na inaugurację turnieju finałowego 3:2.

W drugim meczu gospodarze z Małopolskiego ZPN pokonali ekipę Mazowieckiego ZPN 2:0. W środę Dolnoślązacy zagrają właśnie z jedenastką z Małopolski, a wygrany będzie o krok od triumfu w turnieju.

• Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN (Grabie), godz. 11

Mistrz Polski amatorów awansuje na szczebel europejski i zagra w 2018 roku w turnieju mistrzowskim (8 grup po 4 drużyny), a zwycięzcy grup zagrają w 2019 roku w finałach mistrzostw Europy amatorów.

Przypomnijmy, że w lipcu br. odbędzie się finał edycji 2016 – 2017, niestety bez udziału reprezentacji Dolnego Śląska, która była we wrześniu ubr. gospodarzem turnieju eliminacyjnego. Dolnoślązacy zajęli 2. miejsce, a do finału awansowała drużyna z Lizbony.