Polonia Bielany Wr. przegrywa, ale awansuje. Kto drugi zagra w klasie A?

W Skarszynie odbył się drugi mecz barażowy o awans do A klasy w strefie wrocławskiej. Polonia Bielany Wrocławskie przegrała 1:2 z Koroną Pęcz Szczawin, ale i tak awansowała. Drugą drużynę, która zagra w klasie A, poznamy w niedzielę po meczu Korona ? Sparta.

 

Druga wygrana i mistrzostwo Polski dla Dolnego Śląska

W pierwszym meczu barażowym Polonia Bielany Wrocławskie wygrała ze Spartą Skarszyn 3:1 i już dziś zapewniła sobie awans. Wystarczyło nawet minimalnie przegrać z Koroną Pęcz Szczawin. I tak właśnie się stało. Polonia uległa 1:2 i już została beniaminkiem klasy A.

 

Ostatni mecz barażowy odbędzie się w niedzielę w Bielanach Wrocławskich. Zagrają Korona i Sparta. Drużyna z Pęcza ma teraz 3 punkty na koncie i bramki 2:1, ekipa ze Skarszyna natomiast 0 i 1:3. Co to oznacza?

 

Dwa dni na zgłoszenie do rozgrywek. Później drożej albo wykluczenie

Korona awansuje do klasy A, jeśli wygra, zremisuje albo przegra jedną bramką. Sparta natomiast potrzebuje do awansu dwubramkowego zwycięstwa.

 

Terminarz meczów barażowych

  • Polonia Bielany Wrocławskie ? Sparta Skarszyn 3:1
  • Polonia Bielany Wrocławskie ? Korona Pęcz Szczawin 1:2
  • Korona Pęcz Szczawin ? Sparta Skarszyn, 2 lipca, godz. 11:00 w Bielanach Wrocławskich

 

Dlaczego do wyłonienia dwóch drużyn, które awansują z klasy B potrzebny był turniej barażowy? Przypomnijmy, że z wrocławskiej klasy B do klasy A awansuje 12 zespołów ? 9 zwycięzców grup oraz 3 drużyny, które zajęły 2. miejsca. Trzech szczęśliwców miał wskazać współczynnik punktów zdobytych na mecz. W małej tabeli najlepsza była Odra Lubiąż (wicelider grupy I) ze współczynnikiem 2,577. Okazało się jednak, że następne trzy drużyny ? Korona Pęcz Szczawin, Sparta Skarszyn oraz Polonia Bielany Wrocławskie – mają taki sam współczynnik ? 2,500. I to one właśnie grały w barażach.

 

Ostatnie drużyny z turnieju barażowego dołączą do dziesiątki beniaminków. Są to: Victoria Orzeszków, Odra Lubiąż, Kometa Kryniczno, Pogoń Miękinia, Ambrozja Bogdaszowice, Sparta Wrocław, KP Ludów Śląski, Orzeł Marszowice, KS Dobroszów, Barycz Sułów i Polonia Bielany Wrocławskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.