Gol 18-latka przepustką do kadry na obóz Miedzi?

Miedź Legnica w pierwszym sparingu zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa. Gola dla Miedzianki zdobył 18-letni Tomasz Żyliński. Czy dzięki temu dostanie szansę i pojedzie na przygotowawczy obóz Miedzi do Opalenicy?

Damian Rasak odszedł z Miedzi. Zagra w Wiśle Płock

Mecz z beniaminkiem 1. Nice Ligi był okazją dla młodych graczy Miedzi oraz zawodników testowanych do pokazania się trenerowi Dominikowi Nowakowi. W poniedziałek legniczanie jadą na obóz przygotowawczy przed sezonem do Opalenicy i to właśnie sparing miał dać odpowiedź, kogo warto na niego zabrać.

Przez większą część meczu z Rakowem gracze Miedzi mieli przewagę. Strzelili jednak tylko jednego gola, którego autorem był 18-letni Tomasz Żyliński. Wcześniej z dobrej strony pokazał się od z dobrej strony przy akcji, po którym minimalnie niecelnym uderzeniem popisał się Wojciech Łobodziński.

Probierz nie chce Forsella. Bo jest za gruby?

Ten sparing dał mi wiele informacji o zawodnikach. Teraz musimy jeszcze obejrzeć zapis wideo i po jego analizie wybierzemy kadrę, która wyjedzie na obóz przygotowawczy. W końcówce zabrakło nam na pewno koncentracji. Musimy być bardziej skoncentrowani w meczu i będziemy nad tym elementem pracować. Zawodnicy, którzy zagrali dziś w tym meczu na pewno pokazali się z dobrej strony, choć nie chciałbym nikogo wyróżniać. Wynik w takich meczach nie jest najważniejszy, choć moim zdaniem powinniśmy wygrać ten mecz – powiedział na klubowej stronie trener Dominik Nowak.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki: 36 Żyliński – 90 Embalo.
I połowa: Sapela (30 Smołuch) – P. Zieliński, Bozić, Bartczak, Dampc, Santana, Garguła, Żyliński, Łobodziński, Bartulović, Antkowiak.
II połowa: Smołuch (60 Kapsa) – Kwame, Bozić, Bartczak, P. Zieliński Gardzielewicz, Marquitos, Santana (70 Bartulović), Bartkowiak, Krauz, Vojtus.

źródło: własne, miedzlegnica.eu, fot. miedzlegnica.eu