Probierz nie chce Forsella. Bo jest za gruby?

Fin Petteri Forsell nie zagra w Cracovii, z którą podpisał już kontrakt. Nowy trener Pasów Michał Probierz zrezygnował z zawodnika. Nieoficjalnie mówi się, że z powodu tego, że? ma zbyt grubą tkankę tłuszczową.

 

UEFA Regions Cup. Druga wygrana i mistrzostwo Polski dla Dolnego Śląska

Petteri Forsell ostanie półtora roku spędził w Miedzi Legnica. Tutaj sobie wyrobił markę w naszym kraju ? nic dziwnego, był jednym z lepszych zawodników zaplecza ekstraklasy. Obrazu tego nie zamazuje nawet fakt, że pod koniec ostatniego sezonu mocno obniżył loty.

 

Forsell w I lidze rozegrał 44 mecze, strzelił 17 goli i zaliczył 9 asyst. Zimą bieżącego roku podpisał w Legnicy półroczny kontrakt, który miał zostać przedłużony, gdyby Miedzianka awansowała do ekstraklasy. Tak się jednak nie stało, a Fin był jednym z pierwszych, który znalazł nowego pracodawcę.

 

Dolnośląski Złoty But. Oto najlepsi strzelcy w sezonie 2016/17

Ściągnął go do Cracovii jeszcze poprzedni trener Jacek Zieliński, którego jednak zastąpił Michał Probierz. To był początek końca Forsella pod Wawelem. Nie ma na razie oficjalnego stanowiska klubu w sprawie Fina, ale prasa cytuje właściciela Janusza Filipiaka, który przyznał, że piłkarz kiepsko wypadł podczas badania na densytometrze (urządzeniu do określania tkanki tłuszczowej).

 

Faktem jest, że pomocnik nie załapał się na zgrupowanie Cracovii w Grodzisku Wielkopolskim. Kwestią czasu wydaje się więc teraz komunikat o rozwiązaniu podpisanej niedawno 3-letniej umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.