Ostatnia niewiadoma wyjaśniona. Korona Pęcz Szczawin w klasie A

W Bielanach Wrocławskich odbył się ostatni mecz barażowy o awans do A klasy w strefie wrocławskiej. Korona Pęcz Szczawin wygrała ze Spartą Skarszyn 2:1 i zagra, razem z Polonią Bielany Wrocławskie, w A klasie.

 

wTOP 10 sezonu 2016/17 w Satlex IV lidze [PRZEGRANI IV LIGI]

W pierwszym meczu barażowym Polonia Bielany Wrocławskie wygrała ze Spartą Skarszyn 3:1, w drugim uległa Koronie Pęcz Szczawin 1:2, ale mimo tego już w środę cieszyła się z awansu. Dziś w Bielanach Wrocławskich odbył się trzeci baraż, w którym zmierzyły Korona i Sparta. Drużyna z Pęcza do awansu mogła nawet przegrać jedną bramką, Sparta natomiast potrzebowała dwubramkowego zwycięstwa.

 

Na boisku w Bielanach Wr. Korona wygrała 2:1 i została zwycięzcą całego turnieju barażowego. I razem z gospodarzami dzisiejszego spotkania zagra w przyszłym sezonie w klasie A. Sparta Skarszyn pozostaje w klasie B. Tym samym ostatnie niewiadoma w ws trefie wrocławskiej została wyjaśniona.

 

Wyniki meczów barażowych

  • Polonia Bielany Wrocławskie ? Sparta Skarszyn 3:1
  • Polonia Bielany Wrocławskie ? Korona Pęcz Szczawin 1:2
  • Korona Pęcz Szczawin ? Sparta Skarszyn 2:1

 

Gol 18-latka przepustką do kadry na obóz Miedzi?

Dlaczego do wyłonienia dwóch drużyn, które awansują z klasy B potrzebny był turniej barażowy? Przypomnijmy, że z wrocławskiej klasy B do klasy A awansuje 12 zespołów ? 9 zwycięzców grup oraz 3 drużyny, które zajęły 2. miejsca. Trzech szczęśliwców miał wskazać współczynnik punktów zdobytych na mecz. W małej tabeli najlepsza była Odra Lubiąż (wicelider grupy I) ze współczynnikiem 2,577. Okazało się jednak, że następne trzy drużyny ? Korona Pęcz Szczawin, Sparta Skarszyn oraz Polonia Bielany Wrocławskie – mają taki sam współczynnik ? 2,500. I to one właśnie grały w barażach.

 

12 beniaminków klasy A na sezon 2017/18: Victoria Orzeszków, Odra Lubiąż, Kometa Kryniczno, Pogoń Miękinia, Ambrozja Bogdaszowice, Sparta Wrocław, KP Ludów Śląski, Orzeł Marszowice, KS Dobroszów, Barycz Sułów, Polonia Bielany Wrocławskie oraz Korona Pęcz Szczawin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *