Mario Engels ma nowy klub. W holenderskiej ekstraklasie

Mario Engels nie jest już piłkarzem Śląska Wrocław. Niemiecki skrzydłowy podpisał kontrakt z klubem holenderskiej Eredivisie Rodą Kerkrade.

 

Dragoljub Srnic ma zostać pomocnikiem Śląska

Mario Engels trafił do Śląska w sierpniu ubr. Długo jednak nie był w stanie przekonać do siebie trenerów. U Mariusza Rumaka nie grał prawie w ogóle, na początku u Jana Urbana też nie. W końcu jednak Niemiec doszedł do formy, dzięki której przebił się do wyjściowej jedenastki. I pokazał, że ma nie byle jakie umiejętności. W końcówce sezonu należał do najlepszych w drużynie. W sumie zagrał w 17 meczach (666 minut) i strzelił 3 gole.

 

Wydawało się, że w nowym sezonie Niemiec będzie stanowił o sile Śląska. Niestety, okazało się, że chce zmienić klub. Przyczyną było zapewne to, że Engels – jak można poczytać m.in. w mediach społecznościowych – był raczej outsiderem we wrocławskiej szatni.

 

Radosław Żabski wraca do Śląska. W nowej roli

Trudno rozstrzygać, czy to był jego wybór, czy szatnia była za mało otwarta – z pewnością jest to spora porażka sztabu szkoleniowego. Engels miał ważną umowę ze Śląskiem jeszcze przez rok, więc klub z pewnością nieco zarobił na Niemcu.

 

Nowym klubem Engelsa będzie Roda Kerkrade, która cudem utrzymała się w ubiegłym sezonie w holenderskiej Eredivisie. Niemiec podpisał kontrakt na dwa lata. „Mario jest utalentowany skrzydłowy. Ma doświadczenie z FSV Frankfurt oraz w polskiej ekstraklasie. Jego przybycie da nam więcej możliwości na skrzydłach – zachwala na klubowej stronie Rody Harm van Veldhoven, dyrektor techniczny klubu z Kerkrade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.