Filip Kendzia oficjalnie w Bełchatowie

Filip Kendzia przeszedł z Piasta Żmigród do PGE GKS-u Bełchatów. 20-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

Lubuskie wzmocnienia Piasta. Duże zmiany w Żmigrodzie

Stało się to, czego można było się spodziewać już od pewnego czasu. Filip Kendzia przebywał na testach w II-ligowym GKS-ie, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje w meczach sparingowych. Ostatecznie bełchatowianie przeprowadzili transfer definitywny 20-letniego stopera.

 

Kendzia spędził w Żmigrodzie ostatni rok. W III lidze zagrał 30 meczów (28 w pełnym wymiarze) i zdobył jedną bramkę. Obejrzał także 7 żółtych kartek.

 

Młody pomocnik odszedł ze Śląska do Zdzieszowic

Na stronie klubowej podziękował władzom klubu, trenerom i kolegom z zespołu. I polecił Piasta młodym zawodnikom, którzy chcieliby się rozwijać. – Dzięki grze w Piaście można zapracować na transfer do wyższej ligi, co pokazał również przykład ?Maziego? i Krystiana. Polecam wszystkim młodym utalentowanym chłopakom grę dla Żmigrodu, bo naprawdę są tutaj świetne warunki do rozwoju ? można przeczytać na stronie piast-zmigrod.pl.

 

Przypomnijmy, że Kendzia jest trzecim gracze ze Żmigrodu, który latem trafił do II ligi. Wcześniej do Legionovii Odeszli Grzegorz Mazurek oraz Krystian Jajko.

 

fot. gksbelchatow.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.