Co dalej z KP Brzeg Dolny?

Ostatnie miejsce w tabeli wrocławskiej GreenPost okręgówki, walkower za ostatni mecz z Wratislavią, nieciekawa sytuacja w klubie – co dalej z KP Brzeg Dolny?

 

Dolnośląski Pro Junior System OKRĘGÓWKA

Zero punktów, 14 przegranych na 14 rozegranych meczów, bilans bramek 8:56. W ostatniej kolejce KP Brzeg Dolny nie pojechał na mecz z Wratislavią. Jesień w wykonaniu dolnobrzeżan była fatalna. Uratowanie ligowego bytu będzie graniczyło z cudem, choć władze klubu zapowiadają, że na wiosnę zobaczymy nową drużynę z nowym trenerem.

 

Władze KP wydały oświadczenie, w którym odnoszą się do obecnej sytuacji klubu, a także przyczynach, dlaczego jest aż tak źle.

 

Szanowni Państwo

Ostatni mecz jesiennej rundy zespół Seniorów KP oddał walkowerem. To konsekwencja miernej pracy drużyny w ostatnich miesiącach, braku zaangażowania części zawodników, ich nieobecności na treningach i meczach ligowych. To także wygórowane wymagania finansowe grupy piłkarzy, którym Klub nie jest w stanie sprostać. Niesatysfakcjonująca, wręcz dramatycznie zła runda jesienna w wykonaniu naszej drużyny to ogromne rozczarowanie, a jednocześnie moment na wyciągnięcie wniosków i podjęcie przez zarząd stosownych działań na przyszłość.

Niestety porażka pierwszej drużyny ma także inne tło. KP od lat narażone jest na wrogie działanie osób, które celowo ograniczają i utrudniają pracę Klubu, wpływają na jej jakość i atmosferę. Osoby te, powodowane osobistymi animozjami, frustracją i złą wolą, ingerują w wewnętrzne sprawy Klubu, budują atmosferę wrogości pomiędzy zawodnikami, trenerami, zarządem i środowiskiem piłkarskim, posługują się pomówieniami, podważają wiarygodność i umiejętności szkoleniowców, piłkarzy i zarządu KP, zachowują się nieetycznie w stosunku do członków Klubu, usiłując w ten sposób doprowadzić do jego rozpadu.

Bolesny dla nas pozostaje fakt, że osoby te reprezentują środowisko sportowe, a z racji zajmowanych stanowisk i sprawowanych funkcji oraz miejsca wykonywania swoich obowiązków zawodowych, mają nieograniczoną możliwość wywierania wpływu na część naszej społeczności. Nagannym jest, że w swoich destrukcyjnych działaniach podpierają się autorytetem Burmistrza Brzegu Dolnego oraz powołują na wpływy posiadane u pana Burmistrza.

Pragniemy zapewnić z całą stanowczością, że wynik naszej drużyny w rundzie jesiennej, wbrew sugestiom niektórych osób niezwiązanych z klubem, nie oznacza końca seniorskiej piłki w KP. Porażka w rozgrywkach motywuje nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy i stanowi naukę na przyszłość. Od rundy wiosennej zespół zagra w nowym, uzupełnionym składzie, jak również pod wodzą nowego trenera. Najbliższe miesiące przeznaczamy na intensywne przygotowania i odbudowanie drużyny. Seniorska piłka ma w tym mieście ponad 70 letnią tradycję. Nie zabiją jej ludzie, którzy już mieli szansę na wykazanie się swoimi umiejętnościami w prowadzeniu seniorskich drużyn. I tego egzaminu nie zdali.

W imieniu Zarządu KP Brzeg Dolny

Mariusz Mikłos prezes KP Brzeg Dolny

Jerzy Wiśniewski wiceprezes KP Brzeg Dolny

 

Nie będą udawał, że znam realną sytuacją dolnobrzeskiego klubu. Czy zarzuty, które padają w oświadczeniu są prawdziwe, ale jeśli nawet – czy to są jedyne przyczyny kiepskiej sytuacji klubu? Czytając różne komentarze w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że niekoniecznie.

 

Jedno jest pewne – przed klubem trudny czas budowania nowej drużyny i walki o utrzymanie się w lidze, a także poprawy wizerunku klubu, bo wydaje się, że z tym również nie jest najlepiej. Mam nadzieję, że wszyscy, którym zależy na zasłużonym dla dolnośląskiej piłki klubie połączą siły, by ratować KP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *