Connect with us

IV liga

Hejt na własnych zawodników. Prezes apeluje do kibiców

Published

on

Stal Chocianów apel do kibiców

Stal Chocianów jesienią była jedną z rewelacji w grupie zachodniej IV ligi. Początek wiosny jest kiepski, a na trybunach robi się nerwowo. Na tyle, że wiceprezes klubu zdecydował się wystosować apel do kibiców.

 

Remis w Głogowie, wysokie wygrane Orkana i AKS-u

Na wiosnę Stal cztery mecze przegrała, tylko jeden wygrała. W ostatniej kolejce uległa u siebie ostatniej w tabeli Olimpii Kamienna Góra. Mimo tego ekipa z Chocianowa wciąż jest na wysokim, 5. miejscu w tabeli.

 

Ostatnia porażka spowodowała, że na trybunach zrobiło się mało przyjemnie. Na tyle, że apel do kibiców wystosował wiceprezes Stali Marek Miętus. Poniżej jego tekst, który został zamieszczony na fanpage klubu.

 

Apel do kibiców

Po serii wygranych meczy w rundzie jesiennej przyszedł słabszy czas Naszej drużyny, co w tym sporcie jest częstym przypadkiem. Zarząd Klubu bardzo prosi o KULTURALNE wsparcie naszych piłkarzy podczas meczów, na trybunie siedzą kobiety, dzieci, normalni kibice i muszą słuchać przekleństw – TAKICH KIBICÓW NIE POTRZEBUJE NASZA STAL.

Prawdziwy kibic jest z drużyną na dobre i złe, a wyzwiska w kierunku młodego piłkarza, czy trenera, nie pomagają nam lepiej grać, a raczej odwrotnie.

Kibice wchodzący od tyłu stadionu – NIE WSTYD WAM? cegiełka kosztuje tylko 5 zł, ale jak powiesz, że nie płacisz, to nikt Cię nie wygoni ze stadionu, zapraszam od bramy głównej sam Was wpuszczę bez opłaty, ale pod warunkiem sportowego dopingu, a nie wyzwisk i przekleństw w stronę naszej drużyny.

Marek Miętus

 

Fot. Stal Chocianów Facebook

 

 

IV liga

Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

Published

on

Na zakończenie 18. kolejki IV ligi rezerwy Chrobrego Głogów pokonały Barycz Sułów 3:2. Dla gości była to już trzecia porażka z rzędu i piąty mecz bez wygranej.

 

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Mecz w Głogowie, w którym rezerwy Chrobrego podejmowały Barycz Sułów rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – od ataków gości. Już w 3. min. z kilku metrów strzelał Dawid Bąk, ale świetną interwencją popisał się Jakub Korolewicz. Z czasem spotkanie się wyrównało, ale nie było zbyt wielu czystych sytuacji podbramkowych. Aż do samej końcówki I połowy.

Wtedy najpierw (w 38. min.) do bramki gości trafił Maciej Maćkowiak, a w 44. min. Gracjan Antkowiak podwyższył na 2:0.

 

Druga połowa rozpoczęła się więc podobnie jak pierwsza – od zmasowanych ataków gości. Tym razem z lepszym rezultatem, bo już w 50. min. Jakub Bohdanowicz wykorzystał zagranie Grzegorza Kotowicza i w zamieszaniu podbramkowych trafił do siatki głogowian. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Już po 60 sekundach Fabian Wojtal wykorzystał błąd defensywy Baryczy w wyprowadzeniu piłki i podwyższył wynik na 3:1.

W 79. min. sułowianie, za sprawą samobójczej bramki, znów złapali kontakt, ale mimo ataków nie zdołali choćby wyrównać.

 

Porażka w Głogowie to trzecia przegrana z rzędu jednego z głównych – przynajmniej przed sezonem – pretendentów do awansu, a także piąty mecz bez wygranej. Obecnie Barycz traci do lidera z Woliborza 11 punktów.

Tymczasem głogowianie po wygranej awansowali na 6. miejsce w tabeli.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

IV liga

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Published

on

18. kolejka IV ligi. Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

 

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

Kalendarz pierwszej wiosennej kolejki tak się ułożył, że dwie drużyny z czołówki grały z zespołami z końcowych rejonów tabeli. Faworyci nie zawiedli i pewnie zdobyli komplet punktów. Lider z Woliborza, na boisku w Ząbkowicach Śl. pokonał BKS Bolesławiec 5:1. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek Słowianina Damian Celuch, a po jednym golu dołożyli Dorian Krakowski i Arkadiusz Majewski. Trafienie dla gości, z rzutu karnego, zanotował Jacek Bochnia.

 

Tymczasem w Oławie Moto-Jelcz podejmował Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Gospodarze już w pierwszej połowie zaaplikowali gościom trzy gole, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Na listę strzelców wpisali się Janusz Gancarczyk, Karol Danielik i Łukasz Skolimowski.

Hit pierwszej wiosennej kolejki miał miejsce w… Wałbrzychu, gdzie zmierzyły się zespoły rezerw Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Legniczanie nadspodziewanie łatwo pokonali rywala z czołówki 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Błażeja Żarkowskiego, a w II połowie hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak.

 

Za prowadzącą piątką wielki ścisk w tabeli. Między szóstym Piastem Nowa Ruda o 13. Zenitem Międzybórz są tylko 3 punkty różnicy. Wspomniany Piast, po wielkiej rewolucji kadrowej zimą, przegrał w Dzierżoniowie z Lechią 0:3. Gole dla gospodarzy zdobywali Marcin Orłowski, Kamil Ziółkowski i Michał Ciarkowski.

Dobre serie z jesieni kontynuują zespoły ze Świdnicy, Środa Śląskiej i Złotoryi. Polonia-Stal pokonała u siebie Iskrę Księginice 2:0 po golach Wojciecha Sowy i Michała Łaskiego. Jeszcze okazalej wygrała Polonia Środa Śląska, która zwyciężyła z KS-em Łomnica 4:0. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Wroński, a jednego zdobył Kacper Rybka.

 

Tymczasem Górnik, wygrywając w Węglińcu z Łużycami Lubań 2:1, odniósł piątą wygraną z rzędu i 11 mecz bez porażki. Goście prowadzili po golach Tymoteusza Wąsiewskiego i Jakuba Tycla, na które odpowiedział Kamil Kurianowicz, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Prochowiczanka prowadziła z Zenitem Międzybórz po golu Adriana Wójcika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Szczypkowski. Po zmianie stron dominowali już przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Gole strzelali: ponownie Szczypkowski, a także Grzegorz Kuświk i Bartłomiej Kawka.

 

W niedzielę Chrobry II Głogów wygrał z Baryczą Sułów 3:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

 

Fot. Mateusz Stóf/Miedź Legnica

 

Wyniki 18. kolejki IV ligi

  • Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda
  • Prochowiczanka Prochowice – Zenit Międzybórz 1:4
  • Moto Jelcz Oława – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0
  • Polonia-Stal Świdnica – Iskra Księginice
  • Polonia Środa Śląska – KS Łomnica 4:0
  • Słowianin Wolibórz – BKS Bolesławiec 5:1
  • Miedź II Legnica – Piast Żmigród 4:0
  • Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja 1:2
  • Chrobry II Głogów – Barycz Sułów 3:2

 

Continue Reading

IV liga

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Published

on

Spore zmiany w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Kilku zawodników pożegnało się z drużyną, pojawiło się kilkunastu nowych. Choć nie wszyscy są efektem transferów.

 

Hit na koniec okienka. Pięć transferów IV-ligowej Iskry

O dwóch pierwszych ruchach kadrowych informowaliśmy TUTAJ, był to jednak dopiero początek wielu zmian w Świdnicy. Nie wszystkie jednak są efektem transferów, bowiem wielu młodych graczy zostało włączonych do kadry I zespołu prowadzonego przez Grzegorza Borowego z ekipy juniorów Patryka Paszkowskiego.

Wiktor Chamerski do Świdnicy trafił za zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zamku Kamieniec Ząbkowicki. – To 26-letni pomocnik, który potrafi wpisać się na listę strzelców, o czym przekonał choćby w poprzednim sezonie, kierując futbolówkę do świdnickiej sieci – informuje Polonia-Stal.

Do końca czerwca br. wypożyczony został również Szymon Lisiecki. 20-letni pomocnik jest zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Z Bielawianki Bielawa na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się 22-letni ofensywny pomocnik lub napastnik Mateusz Mojka. – Zawodnik wiele lat w piłce młodzieżowej spędził w akademii Śląska Wrocław, później strzelał dla IV-ligowego wówczas Piast Żerniki Wrocław, następnie wspomnianej Bielawianki – informuje Polonia-Stal.

21-letni obrońca Dominik Misztal do Świdnicy trafił się na zasadzie transferu definitywnego z RKS-u Radomsko, wicelidera IV ligi łódzkiej. Wcześniej był zawodnikiem FC Wrocław Academy.

W ekipie ze Świdnicy zobaczymy wiosną również dwóch zawodników z Gruzji. Pierwszym jest Nika Bidzinashvili, a drugim 19-letni skrzydłowy Sandro Oboladze. Jego ostatnim klubem był zespół z gruzińskiej ekstraklasy – Football Club Gagra.

 

Na zasadzie transferu definitywnego z Chrobry Głogów do Świdnicy trafił, a właściwie wrócił, Patryk Paliński. 18-letni obrońca przez wiele sezonów bronił młodzieżowych drużyn Polonii-Stali. – Później był czas na występy w Chrobrym, a teraz wraca do Świdnicy, gdzie pomoże nam zarówno w zespole seniorskim, jak i w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego – informuje klubowa strona świdniczan.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który będzie do dyspozycji trenera Grzegorza Borowego w IV lidze jest 17-letni Artur Dawid. Do Świdnicy przeniósł się już latem na roczne wypożyczenie z klubu Venus Nowice i po dobrych występach w zespole juniorów starszych, może zadebiutować w pierwszej drużynie.

 

18-letni środkowy pomocnik Eryk Korab, dzięki dobrej grze jesienią w drużynie juniorów starszych, wykorzystał swoją szansę zimą podczas treningów z pierwszą drużyną i znalazł się w kadrze seniorów.

17-letni pomocnik Łukasz Malawski już latem na zasadzie transferu definitywnego trafił do Świdnicy z Dzierżoniowa, ale kontuzje przeszkodziły mu w grze. Teraz jest już wszystko w porządku ze zdrowiem i formą, więc perspektywiczny zawodnik będzie do dyspozycji również trenera pierwszego zespołu.

 

Z kolei 18-letni bramkarz Piotr Widła jesienią już zagrał w kilku meczach w IV lidze, ale stało się to w dużej mierze z powodu splotu różnych nieoczekiwanych okoliczności – dwie czerwone kartki dla obu bramkarzy w jednym spotkaniu czy kontuzje. Spisał się w nich jednak bardzo dobrze, a teraz oficjalnie został włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Fot. Polonia-Stal Świdnica

 

Continue Reading

IV liga

Hit na koniec okienka. Pięć transferów IV-ligowej Iskry

Published

on

Pięciu nowych – choć nie brakuje powrotów – zawodników dołączyło do IV-ligowej Iskry Księginice przez rundą wiosenną.

 

Dwóch nastolatków w IV-ligowych Łużycach Lubań

Już na początku lutego informowaliśmy o powrocie do Księginic Adama Mazurowskiego. Na koniec okienka zostawiono bombę transferową. Do zespołu dołączył Odyseusz Sygieniewicz, zawodnik rezerw Zagłębia Lubin. – Zawodnik, który dwa lata temu zdobywał Mistrzostwo Polski U19, a w minionej rundzie był w kadrze rezerw Zagłębia Lubin w II lidze – informuje Iskra.

 

Z Lubina do Księginic wypożyczony został również Maciej Maćków, który ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu do Iskry Kochlice z klasy okręgowej. – Mimo młodego wieku zdobył 8 bramek oraz 7 asyst i udowodnił, że ta liga jest dla niego za „ciasna” – informuje klub na swoim profilu na Facebooku. Maćków również jest mistrzem Polski U19 sprzed dwóch lat.

 

Borys Leopold został wypożyczony do Iskry z Górnika Polkowice, a ostatnie pół roku spędził w IV-ligowej Prochowiczance Prochowice. – Cechuje go szybkość oraz bardzo dobre zachowanie pod bramką, co udowodnił już w pierwszym rozgrywanym sparingu, kiedy zdobył dwie bramki – informuje Iskra.

 

Kamil Nowacki już grał w Księginicach, a było to w sezonie 2021/2022. Obecnie jest zawodnikiem Górnika Polkowice, lecz od października rozpoczął treningi po poważnym urazie i rozegrane mecze w Iskrze pomogą mu w powrocie do I drużyny z Polkowic.

 

Fot. Iskra Księginice

 

Continue Reading

IV liga

Dwóch nastolatków w IV-ligowych Łużycach Lubań

Published

on

Dwóch nowych, młodych zawodników zagra w rundzie wiosennej w IV-ligowych Łużycach Lubań.

 

Doświadczenie i młodość. Trzy transfery Prochowiczanki przed rundą wiosenną

W nadchodzącej rundzie barw naszego zespoły będzie bronił Emerum Chibuike Moses. Nigeryjczyk niedawno podpisał kontrakt z Miedzią Legnica, skąd na najbliższe pół roku został wypożyczony do naszego zespołu – poinformował klub z Lubania.

Dodajmy, że Moses ma 18 lat i występuje na pozycji środkowego pomocnika.

 

Tymczasem po półrocznej przerwie wrócił do Łużyc Dominik Suski. – 17-latek stanowił o sile ofensywy wiosną poprzedniego roku i w nadchodzącej rundzie ponownie będzie do dyspozycji trenera Jacka Kanasa. Suseł dał już próbkę swoich możliwości w ostatnim sparingu, w którym czterokrotnie wpisał się na listę strzelców – dodał klub z Lubania.

 

Fot. Łużyce Lubań

 

Continue Reading

IV liga

Doświadczenie i młodość. Trzy transfery Prochowiczanki przed rundą wiosenną

Published

on

Karol Janusz, Karol Piżuch, Dawid Ziembicki

IV-ligowa Prochowiczanka dokonała trzy transfery przed rundą wiosenną.

 

Beniaminek IV ligi z nowym pomocnikiem. “Zenit był najkonkretniejszym klubem”

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do zespołu z Prochowic, jest Karol Janusz. 31-letni bramkarz wcześniej występował w barwach Odry Malczyce.

Kolejnym zawodnikiem jest Karol Piżuch. Grający na pozycji defensywnego pomocnika 18-latek wcześniej występował w Błękitnych Koskowice.

 

Po krótkiej przerwie do Prochowiczanki wrócił Dawid Ziembicki. Występujący na pozycji obrońcy 35-latek ostatnie pół roku w spędził w Kaczawie Bieniowice, a wcześniej przez 8 lat reprezentował barwy GKS-u.

 

Continue Reading

To się czyta