#OWR. Energetyk rozbił Pogoń, Wiwa uległa KS-owi. Strzelanina w Kobierzycach

5. kolejka #OWR. Lider z Oleśnicy rozbity u siebie przez Energetyka, Wiwa przegrała z ostatnią (do soboty) Żórawiną. Nowym liderem (przynajmniej do niedzielnych meczów) został beniaminek z Oławy. Mecz kolejki w Kobierzycach.

 

Polonia-Stal wytrzymała godzinę. Kolejka z ostrym strzelaniem

Przed 5. kolejką Pogoń Oleśnica była nie tylko liderem, ale straciła tylko jednego gola w czterech meczach. Pewnie niewielu kibiców gospodarzy dopuszczało, że przegra u siebie z Energetykiem, a już na pewno w takim rozmiarze. Drużyna z Siechnic, po kiepskim początku sezonu, pokazała jednak ogromną determinacją i rozbiła gospodarzy 5:0. Hat-tricka ustrzelił Krystian Kozina, a po jednym golu dołożyli Daniel Majewski i Marcin Józefowicz.

 

Do sporej niespodzianki doszło również w niedalekim Goszczu. Wiwa przegrała z ostatnim KS-em Żórawina 0:1, a gola na wagę trzech punktów i skoku w tabli strzelił Mateusz Królik już w 3 min. meczu.

 

44 gole w 4 meczach. Ostatnio 24:0. Rezerwy Górnika gromią rywali

Nowym liderem, przynajmniej do zakończenia niedzielnych spotkań, został Moto Jelcz Oława. Beniaminek pokonał Strzeliniankę 2:0 po bramkach Krzysztofa Walisia i Jakuba Skorłutowskiego. Goście po tej porażce spadki na ostatnie miejsce w tabeli.

 

Do ścisłej czołówki doszlusował GKS Kobierzyce, który urządził prawdziwą strzelaninę razem z Olimpią Podgaj. Gospodarze wygrali 7:4, a mecz był pojedynkiem Jakuba Wnęka i Radosława Grzywniaka. Napastnik GKS-u strzelił 3 gole, a ponadto dla gospodarzy trafiali Jacek Jasiński, Sławomir Domański, Marcel Jamrozowicz i Radosław Flejterski. Dla gości cztery bramki strzelił Radosław Grzywniak. Był to już drugi mecz, w którym snajper beniaminka zdobył 4 gole. W sumie w sezonie już 11 razy pokonywał bramkarzy rywali.

 

Sporo bramek oglądali kibice w Radwanicach, gdzie Kolektyw pokonał Mechanika Brzezina 5:2. Co ciekawe, gospodarze pewnie wygrali, mimo że od 28 min. grali w osłabieniu, kiedy bramkarz Kolektywu otrzymał czerwoną kartkę za faul poza polem karnym.

 

W pierwszym niedzielnym meczu Parasol Wrocław pokonał Orła Pawłowice 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Widawy Bierutów z Polonią Środa Śląska.

 

Na zakończenie kolejki Czarni Jelcz-Laskowice wygrali z Zachodem Sobótka 3:1.

 

5. kolejka okręgówki Wrocław [#OWR]

  • Moto Jelcz Oława – Strzelinianka Strzelin 2:0
  • Parasol Wrocław – Orzeł Pawłowice 1:0
  • GKS Kobierzyce – Olimpia Podgaj 7:4
  • Pogoń Oleśnica – Energetyk Siechnice 0:5
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Zachód Sobótka 3:1
  • Wiwa Goszcz – KS Żórawina 0:1
  • Kolektyw Radwanice – Mechanik Brzezina 5:2
  • Widawa Bierutów – Polonia Środa Śląska 1:0

 

 

[team_standings 15118]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *