Connect with us

B klasa

44 gole w 4 meczach. Ostatnio 24:0. Rezerwy Górnika gromią rywali

Published

on

Górnik II Polkowice

O prawdziwym pechu mogą mówić drużyny z legnickiej B klasy, które trafiły do grupy II wraz z Górnikiem II Polkowice. Rezerwy III-ligowca gromią bowiem kolejnych rywali. Ostatnio wygrali 24:0.

 

Górnik wciąż liderem, miedziowe derby na remis

III-ligowy Górnik Polkowice utworzył drużynę rezerw przed sezonem 2018/19, po pięciu latach przerwy. By móc ogrywać zawodników, którzy nie mieszczą się w kadrze pierwszej drużyny. Górnik II trafił do grupy II, co okazało się ?wyrokiem? dla pozostałych ekip.

 

Bo prawda jest taka, że polkowiczanie przerastają swoich grupowych rywali przynajmniej o dwie klasy rozgrywkowe. Myślę, że spokojnie walczyliby o czołowe lokaty w okręgówce. Potwierdzają to wyniki. W ostatnim spotkaniu Górnik rozgromił Relaks Szklary Dolne 24:0! Wcześniej wygrywał 5:0, 8:0 i 7:0. W czterech meczach polkowiczanie strzelili 44 gole nie tracąc żadnego.

 

Wzmocniony Chrobry II liderem, Orla zatrzymała AKS

Trudno się jednak dziwić, skoro trener Ariel Sworacki może korzystać nie tylko z młodych zawodników, ale również graczy, którzy ocierają się, czy wręcz grają, w III-ligowym zespole. Na boiskach B klasy grali (lub grają) tacy zawodnicy Wojciech Galas, Michał Bednarski, Martins Ekwueme czy Wojciech Konefał.

 

Najlepszym strzelcem zespołu jest aktualnie Bednarski, który ma na koncie 13 goli. W ostatnim meczu 6 razy pokonywał bramkarza rywali. Osiem bramek strzelił natomiast Dawid Świdwa.

 

fot. kspolkowice.pl

Wrocław

Transferowa bomba! Mistrz Polski ze Śląskiem zagra w B klasie

Published

on

Argentyńczyk Cristian Omar Diaz, mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, zagra we wrocławskiej B klasie. 37-letni napastnik został zawodnikiem Sparty Będkowo.

 

Doświadczenie i młodość. Siedmiu nowych gracz w kadrze Polonii

To wręcz szokująca informacja. – Dzięki owocnej współpracy z Jakubem Małeckim, nowym zawodnikiem Sparta Będkowo został Cristian Omar Diaz. Nasz nowy zawodnik to były piłkarz Śląska Wrocław, z którym triumfował w lidze, zdobywając wiceistrzostwo, mistrzostwo i Superpuchar Polski. Swoją skuteczność udowadniał już w przeszłości, zdobywając dwukrotnie tytuł króla strzelców w lidze boliwijskiej – poinformował klub z Będkowo.

37-letni Argentyńczyk w barwach Śląska rozegrał w ekstraklasie 52 mecze, w których strzelił 15 goli.

 

Środkowy napastnik dzięki swojemu doświadczeniu będzie idealnym dopełnieniem naszej drużyny w drodze po upragniony awans i pomoże rozwinąć skrzydła pozostałym zawodnikom. Cristian wspomoże nasz klub nie tylko grą. Dzięki swojej wiedzy pomoże w rozwoju długofalowego projektu o którym wkrótce napiszemy więcej – informują przedstawiciele Sparty.

Sparta Będkowo zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli II grupy wrocławskiej B klasy.

 

Fot. Sparta Będkowo/własne

 

Continue Reading

B klasa

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Published

on

Nowym trenerem Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn. Do zespołu wrócił również jego brat Dariusz, najlepszy strzelec w historii klubu.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Nowym trenerem B-klasowych Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn, były zawodnik i kapitan zespołu, z którym wywalczył historyczny awans do A klasy. Później jako trener prowadził takie drużyny: Błękitni II Jerzmanowo, LZS Zachowice, Spartan Marszowice, Galacticos II Solna (awans do A klasy) oraz Lotnik Twardogóra.

Cele jakie stawia sobie nowy trener to wspólnie z zarządem zapewnić rozwój klubu oraz sięgnąć po najwyższe cele. Życzymy trenerowi powodzenia oraz wielu sukcesów – informują Błękitni na swoim profilu na Facebooku.

 

Do klubu wraca również Dariusz Kubiszyn, brat nowego trenera. – Bardzo się cieszymy, że kolejny zawodnik powraca do szeregów Błękitnych. Dariusz zaczynał treningi w naszym klubie już 16 lat temu, gdy miał 15 lat. Początkowo grał w nowo powstałej drużynie juniorów, a gdy skończył 16 lat, rozpoczął rywalizację w zespole seniorskim, gdzie świętował awans do klasy A. Występował aż do 2016 roku. Jest nadal najlepszym strzelcem w historii klubu, ponieważ strzelił łącznie ponad 200 bramek – informują wrocławianie.

 

Po grze w Błękitnych, 31-latek występował w zespołach: Spartan Marszowice, Mechanik Brzezina, Czarni Białków oraz Zorza Wilkszyn. – Bardzo się cieszę z powrotu do klubu, w którym rozpocząłem swoją przygodę z piłką seniorską. Naszym celem jest zrozumienie się na boisku, aby wygrać jak najwięcej meczów i zająć jak najlepsze miejsce na końcu sezonu. W przyszłym sezonie zamierzamy realnie walczyć o awans do klasy A – powiedział Dariusz Kubiszyn.

 

Fot. Błękitni Jerzmanowo

 

Continue Reading

Wrocław

Zespół z wrocławskiej B klasy szuka rywala na sobotę [Aktualizacja]

Published

on

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje rywala na najbliższą sobotę.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 lutego. – Mamy zarezerwowane boisko ze sztuczną nawierzchnią – informuje trener Leszek Fudali.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się pod nr tel. 609 053 887.

Aktualizacja. Sparingpartner został już znaleziony.

 

 

Continue Reading

Wrocław

Czołowa drużyna wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje sparingpartnera.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 litego. – Mamy zarezerwowane boisko w Środzie Śląskiej od godz. 20 do 22 – informuje Orzeł.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem pod nr tel. 609 053 887.

 

Continue Reading

Wrocław

B-klasowy klub spod Wrocławia szuka trenera

Published

on

drużyna szuka trenera

Piast Nadolice, drużyna występująca we wrocławskiej B klasie, szuka trenera.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Piast występuje w grupie IV wrocławskiej B klasy. – Poszukujemy trenera chętnego podjąć się pracy w podwrocławskiej drużynie, w związku z odejściem do A-klasowej drużyny WKS Wilczyce trenera Damiana Katrycza – informuje klub z Nadolic, dodając, że istnieje możliwość łączenia pracy z funkcją trenera drużyny młodzieżowej.

 

Zainteresowani trenerzy mogą kontaktować się pod nr tel. 691 085 545 lub pod adresem piastnadolice@gmail.com.

 

Continue Reading

B klasa

Nowy trener zespołu z wałbrzyskiej B klasy

Published

on

Kamil Matusik został nowym trenerem Orląt Krosnowice, zespołu z wałbrzyskiej B klasy.

 

Drużyna z wałbrzyskiej A klasy poszukuje trenera

Kamil Matusik zastąpił Artura Oczkosia na stanowisku trenera seniorów Orląt Krosnowice, który prowadził zespół przez ostatnie dwa lata.

– W swoim imieniu, jak i w imieniu zarządu i zawodników, chciałbym podziękować trenerowi Oczkosiowi za pozostawione serce, pozostawiony czas, będąc trenerem w naszym klubie. Kamilowi Matusikowi życzymy oczywiście samych zwycięstw – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że klub z Krosnowic po rundzie zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy IV wałbrzyskiej B klasy.

 

Fot. Orlęta Krosnowice

 

Continue Reading

To się czyta