IV liga wschód: Hit dla Górnika, Śląsk II mocno odpowiada

13. kolejka IV liga wschód. Wydarzeniem sobotnich meczów była wygrana Górnika w Trzebnicy. Ostre strzelanie urządzili sobie dwa Orły, Sokół i Bielawianka. W niedzielę Śląsk II wrócił na fotel lidera.

 

Zmiana trenera w klubie ze wschodniej grupy IV ligi

Ciekawych meczów w tej kolejce we wschodniej grupie IV ligi nie brakuje, ale wydarzeniem z pewnością było spotkanie w Trzebnicy, gdzie Polonia podejmowała Górnika Wałbrzych. Spotkały się więc 3. i 2. drużyna w tabeli. Górnicy długo bili głową w dobrze ustawiony mur polonistów. Dopięli swego w 66 min., kiedy w zamieszaniu Sławomir Orzech strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Gospodarze mogli wyrównać w 86 min., ale Adrian Puchała z rzutu karnego trafił w poprzeczkę.

 

Wałbrzyszanie do końca niedzielnego meczu Śląska II zostali liderem w tabeli. Z Polonią tymczasem punktami zrównał się Orzeł Prusice, który grał w Nowej Rudzie. Piast zagrał pod wodzą nowego (tymczasowego) trenera Karola Ulatowskiego, ale zmiana na niewiele się zdała. Goście wygrali 4:0, a hat-tricka ustrzelił najlepszy strzelec w IV lidze Grzegorz Rajter.

 

IV liga wschód: Klasyfikacja strzelców po 12. kolejkach

Grad bramek oglądali w sobotę kibice w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół podejmował GKS Mirków. Gospodarze bez większych problemów wygrali 7:3. Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Igor Wargin, dwa gole zdobył Kamil Pyzłowski, a po jednym dołożyli Michał Wróbel i Adrian Łakomski. Dla beniaminka trafiali Jarosław Gołda i Dariusz Góral – 2.

 

Rywali nie oszczędzali również ekipy z Ząbkowic Śląskich i Bielawy. Orzeł wygrał ze Zjednoczonymi Żarów 5:0. Gole strzelali: Tomasz Piątkowski, Hubert Górski, Mateusz Łaszczewski – 2, Łukasz Maciejewski.

 

Bielawianka podejmowała MKP Wołów. Gospodarze wygrali 4:0, a na listę strzelców wpisali się Paweł Kuśmierek, Bartek Paszkowski, Jacek Cebulski i Adrian Morasz.

 

W niedzielę Śląsk II wrócił na fotel lidera deklasując Unię Bardo 6:0. Dwa gole strzelił Michał Bartkowiak, a po jednym zdobyli Daniel Łuczak, Mateusz Młynarczyk, Krystian Pasternak oraz Kacper Izydorczyk.

 

Emocji nie brakowało również przy Osinieckiej we Wrocławiu, gdzie Piast Żerniki podejmował Sokoła Marcinkowice. Tutaj jednak padł tylko jeden gol – Kacper Rokicki zapewnił gościom trzy punkty.

 

Na zakończenie kolejki Polonia-Stal Świdnica grała z Nysą Kłodzko. Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie. W 48 min. z rzutu karnego trafił Wojciech Szuba, a 54 min. na 2:0 podwyższył Marcos Pauli Baumgarten. Goście odpowiedzieli w 70 min. gdy gola strzelił Alex Fatyanov. Później mieli jeszcze rzut karny, ale strzał Adama Bońkowskiego obronił bramkarz gospodarzy.

 

13.  kolejka IV liga wschód

  • Polonia Trzebnica – Górnik Wałbrzych 0:1
  • Piast Nowa Ruda – Orzeł Prusice 0:4
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Zjednoczeni Żarów 5:0
  • Sokół Wielka Lipa – GKS Mirków 7:3
  • Bielawianka Bielawa – MKP Wołów 4:0
  • Śląsk II Wrocław – Unia Bardo 6:0
  • Piast Żerniki – Sokół Marcinkowice 0:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Nysa Kłodzko 2:1
[team_standings 15030]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *