Oto pary półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w Jeleniej Górze

Published

on

Puchar Polski na Dolnym Śląsku

W Mikołajki, 6 grudnia poznaliśmy pary półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w Jeleniej Górze. Mecze odbędą się na początku marca przyszłego roku.

Wilki z Premier League pomogły Wilkom z A-klasy

Losowanie odbyło się w siedzibie OZPN Jelenia Góra. Mecze półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w strefie jeleniogórskiej zaplanowano na weekend 9-10 marca przyszłego roku. Konkretne daty i godziny meczów ustalą drużyny, które połączył ze sobą los.

A będą to:

• Włókniarz Leśna – Karkonosze Jelenia Góra
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Mirsk

III liga

III liga. Derby w cieniu kontrowersji. Wygrana rezerw Śląska, porażka Karkonoszy

Published

on

19. kolejka III ligi. Derby dla Górnika – było ciekawie i kontrowersyjnie. Śląsk II wygrał w Gubinie, porażka Karkonoszy z rezerwami Rakowa.

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Ślęzy Wrocław z Górnikiem Polkowice. Nie brakowało emocji, ale również kontrowersji. Ślęza na swojej stronie internetowej nie gryzie się w język: – W tym spotkaniu, w którym tak samo jak przed tygodniem, zagrało aż 9. juniorów, żółto-czerwoni zasłużyli przynajmniej na punkt, z którego zostali jednak okradzeni przez arbitra.

Strzelanie rozpoczęło się w 20. min., kiedy sprytnym strzałem popisał się Roman Heresh. Wrocławianie jeszcze przed przerwą mieli dwie dobre okazje by podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej minucie I połowy gola… stracili, kiedy Maciej Bancewicz wykorzystał błąd rywala i trafi na 1:1. W 57. min. gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Hampela, ale cieszyli się z niego tylko cztery minuty, po których wyrównał Kacper Adamczyk.

Kolejne minuty były tyleż emocjonujące, co kontrowersyjne. – W 70. min. bliski strzelenia swojego gola był Heresh, lecz po jego strzale piłka trafiła w rękę stojącego tuż przed bramką polkowickiego obrońcy. Gwizdka sędziego nie usłyszeliśmy. Usłyszeliśmy go za to w 76 min. i wywołał on ogromną konsternację, zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy i sztabu szkoleniowego Ślęzy, bowiem arbiter wskazał na rzut karny dla Górnika. Oglądając później tę sytuację na nagraniu, jesteśmy pewni, że nie miał on podstaw do podyktowania jedenastki, a zareagował na krzyk (tych krzyków ze strony polkowiczan było bardzo wiele podczas całego meczu) i teatralny upadek doświadczonego zawodnika drużyny gości – czytamy na stronie Ślęzy (sytuację można zobaczyć w klipie poniżej). Karnego wykorzystał Bancewicz i choć Ślęza do końca walczyła o wyrównanie, to punkty pojechały do Polkowic.

Wiele działo w Jeleniej Górze, gdzie gościły rezerwy Rakowa Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pojaska, a przy wyniku 1:0 w poprzeczkę trafił nowy napastnik Karkonoszy Czech Filip Firbacher. Chwilę później było już 1:1, kiedy wyrównał Piotr Nocoń. Jeleniogórzanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie, ale Firbacher nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo że do końca meczu obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, padł tylko jeden gol – w 85. min. Tobiasz Mras zapewnił przyjezdnym 3 punkty.

Wicelider Śląsk II Wrocław grał na wyjeździe w Gubinie z Cariną. Rezerwy WKS-u wygrały 2:1 po golach Aleksandra Wołczka i Szymona Michalskiego.

on

18. kolejka IV ligi. Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Kalendarz pierwszej wiosennej kolejki tak się ułożył, że dwie drużyny z czołówki grały z zespołami z końcowych rejonów tabeli. Faworyci nie zawiedli i pewnie zdobyli komplet punktów. Lider z Woliborza, na boisku w Ząbkowicach Śl. pokonał BKS Bolesławiec 5:1. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek Słowianina Damian Celuch, a po jednym golu dołożyli Dorian Krakowski i Arkadiusz Majewski. Trafienie dla gości, z rzutu karnego, zanotował Jacek Bochnia.

Tymczasem w Oławie Moto-Jelcz podejmował Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Gospodarze już w pierwszej połowie zaaplikowali gościom trzy gole, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Na listę strzelców wpisali się Janusz Gancarczyk, Karol Danielik i Łukasz Skolimowski.

Hit pierwszej wiosennej kolejki miał miejsce w… Wałbrzychu, gdzie zmierzyły się zespoły rezerw Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Legniczanie nadspodziewanie łatwo pokonali rywala z czołówki 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Błażeja Żarkowskiego, a w II połowie hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak.

Za prowadzącą piątką wielki ścisk w tabeli. Między szóstym Piastem Nowa Ruda o 13. Zenitem Międzybórz są tylko 3 punkty różnicy. Wspomniany Piast, po wielkiej rewolucji kadrowej zimą, przegrał w Dzierżoniowie z Lechią 0:3. Gole dla gospodarzy zdobywali Marcin Orłowski, Kamil Ziółkowski i Michał Ciarkowski.

Dobre serie z jesieni kontynuują zespoły ze Świdnicy, Środa Śląskiej i Złotoryi. Polonia-Stal pokonała u siebie Iskrę Księginice 2:0 po golach Wojciecha Sowy i Michała Łaskiego. Jeszcze okazalej wygrała Polonia Środa Śląska, która zwyciężyła z KS-em Łomnica 4:0. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Wroński, a jednego zdobył Kacper Rybka.

Tymczasem Górnik, wygrywając w Węglińcu z Łużycami Lubań 2:1, odniósł piątą wygraną z rzędu i 11 mecz bez porażki. Goście prowadzili po golach Tymoteusza Wąsiewskiego i Jakuba Tycla, na które odpowiedział Kamil Kurianowicz, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Prochowiczanka prowadziła z Zenitem Międzybórz po golu Adriana Wójcika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Szczypkowski. Po zmianie stron dominowali już przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Gole strzelali: ponownie Szczypkowski, a także Grzegorz Kuświk i Bartłomiej Kawka.

W niedzielę Chrobry II Głogów wygrał z Baryczą Sułów 3:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

on

Dwóch nowych, młodych zawodników zagra w rundzie wiosennej w IV-ligowych Łużycach Lubań.

Doświadczenie i młodość. Trzy transfery Prochowiczanki przed rundą wiosenną

W nadchodzącej rundzie barw naszego zespoły będzie bronił Emerum Chibuike Moses. Nigeryjczyk niedawno podpisał kontrakt z Miedzią Legnica, skąd na najbliższe pół roku został wypożyczony do naszego zespołu – poinformował klub z Lubania.

Dodajmy, że Moses ma 18 lat i występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Tymczasem po półrocznej przerwie wrócił do Łużyc Dominik Suski. – 17-latek stanowił o sile ofensywy wiosną poprzedniego roku i w nadchodzącej rundzie ponownie będzie do dyspozycji trenera Jacka Kanasa. Suseł dał już próbkę swoich możliwości w ostatnim sparingu, w którym czterokrotnie wpisał się na listę strzelców – dodał klub z Lubania.

III liga

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Published

on

Filip Firbacher

Filip Firbacher, do niedawna reprezentant czeskiej młodzieżówki, został zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra.

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Filip Firbacher niedawno skończył 22 lata. W reprezentacjach młodzieżowych Czech zaliczył kilkadziesiąt występów. Co ciekawe, niespełna dwa lata temu, rozegrał mecz przeciwko reprezentacji Polski U20. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:0, a nowy gracz Karkonoszy zdobył jedną z bramek.

Środkowy napastnik trafił do Jeleniej Góry z FK Hradec Kralove, skąd wcześniej był wypożyczany do klubów czeskiej II ligi: FC Vlasim, MFK Chrudim i FK Varnsdorf. Na zapleczu czeskiej ekstraklasy rozegrał ponad 100 meczów, w których strzelił 26 meczów.

Teraz, do końca sezonu 2023/2024, będzie reprezentował barwy Karkonoszy. Przypomnijmy, że beniaminek III ligi musiał wzmocnić linią ataku, bowiem najlepszy strzelec – Mateusz Baszak – po kontuzji będzie dopiero wracał do zdrowia.

III liga

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Published

on

Błażej Klimek

Błażej Klimek został nowym zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka III ligi.

Kibol rzucił butelką, „małpka” przeleciała obok głowy

24-letni obrońca już podczas przygotowań spędził sporo czasu z biało-niebieskimi, rozegrał kilka sparingów i ostatecznie porozumiał się w kwestii umowy do końca sezonu 2023/2024 – poinformował klub z Jeleniej Góry.

Klimek jest wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała, później wiele lat reprezentował grupy młodzieżowe czeskiego MFK Karvina. Po powrocie do Polski kolejno grał w Escoli Varsovia, Hutniku Szczecin, Górniku Piaski, Skrze Częstochowa, Elanie Toruń, Błękitnych Stargard i Olimpii Grudziądz. Jego ostatnim klubem był Sokół Ostróda. Nowy zawodnik Karkonoszy ma w sumie na koncie 11 meczów w II lidze.

IV liga

Dwa gole debiutanta i okazała wygrana. Słowianin umocnił się w fotelu lidera

Published

on

KS Łomnica - Słowianin Wolibórz

Gdy spotykają się lider i ostatnia w tabeli drużyna, faworyt może być jednej. Niespodzianki rzeczywiście w zaległym meczu IV ligi nie było, bo Słowianin Wolibórz pokonał KS Łomnica, ale gospodarze długo starali się nawiązywać walkę z wyżej notowanym rywalem.

Barycz i rezerwy Śląska w finale okręgowego Pucharu Polski

Zaległy mecz IV ligi pomiędzy KS Łomnica i Słowianinem Wolibórz odbył się późnym, sobotnim wieczorem (24 lutego) na boisku w Strzegomiu. Goście objęli prowadzenie w 33. min. po bramce Oskara Trzepacza. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 42. min., gdy mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Hubert Gorczycy trafiła w poprzeczkę.

Skromne, jednobramkowe prowadzenie lidera utrzymało się aż do 70. min., kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Trzepacz. To otworzyło w końcówce worek z bramkami dla woliborzan.

W 74. min. gola w debiucie (po transferze z Baryczy Sułów) zdobył Damian Celuch, który również w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 5:0 dla Słowianina. W międzyczasie czwartą bramkę dla podopiecznych ekipy prowadzonej przez Daniela Siemińskiego zdobył Szymon Tragarz, który wrócił do zespołu z wypożyczenia z Nowej Rudy.

Słowianin wygrał więc pewnie z KS-em i umocnił się w fotelu lidera IV ligi, mając po 17 kolejkach sześć punktów przewagi nad Miedzią II Legnica i Moto-Jelczem Oława. Czarta Barycz Sułów traci 8 punktów, a kolejny Piast Żmigród aż 11, ale ma jeden mecz zaległy.