Connect with us

A klasa

Wilki z Premier League pomogły Wilkom z A-klasy

Published

on

Wilki Różana Wolverhampton

Wilki Różana, klub z legnickiej klasy A, dostał komplet strojów od Wilków z angielskiej Premier League, czyli Wolverhampton Wanderers.

 

Tragiczne wieści z Legnicy. Nie żyje Łukasz Akacki

Różana co prawda leży w gminie Udanin w powiecie średzkim, ale na co dzień gra w legnickiej klasie A. Po rundzie jesiennej zajmują 3. miejsce w tabeli grupy II. W sierpniu do klubowej szatni włamali się złodzieje. Klub stracił m.in. dwa komplety strojów meczowych, osiemnaście piłek oraz buty sportowe. Ostatecznie, m.in. dzięki pomocy DolZPN, udało się wystartować w rozgrywkach (jak widać z powodzeniem).

 

Teraz Wilki otrzymały wsparcie od swoich imienników z Premier League, czyli Wolverhampton Wanderers. Zespół z Różanej otrzymał komplet strojów, a także koszulkę z autografami całej drużyny. Ponadto ma udać się na ligowy mecz do Wolverhampton.

 

Awanse i spadki 2018/19 [III LIGA ? OKRĘGÓWKA]

Skąd ta wilcza solidarność? Jednym ze sponsorów Wilków z Wolverhampton została niedawno firma CoinDeal działająca na rynku kryptowalut, która powstała we Wrocławiu. Tutaj ma jedno ze swoich biur.

 

– Takie inicjatywy, z pozoru proste, bardzo pomogą drużynie, która będzie mogła skupić się na tym co najważniejsze, czyli treningach, kolejnych spotkaniach oraz osiągnięciu kolejnego celu, którym jest awans do wyższej ligi. Wiemy też, że Wilki Różana to zespół złożony z fanów Wolverhampton ? powiedział portalowi weszlo.com Kajetan Maćkowiak, jeden z założycieli CoinDeal.

 

fot. Wolverhampton facebook

 

A klasa

Zawinili – przeprosili, ale zdobyte na boisku punkty stracili. Wszystko przez zmiany

Published

on

A klasa

KS Łozina wygrał w Wojnowicach ze Skrą w meczu 17. kolejki wrocławskiej A klasy. Punkty jednak stracił z powodu… zbyt dużej liczby zmian podczas meczu.

 

Wychowanek Dynama Kijów w czwartoligowym Piaście

Podczas minionego weekendu KS Łozina wygrała w Wojnowicach ze Skra 3:1. Wynik spotkania został jednak zweryfikowany, jako walkower dla gospodarzy. Okazało się bowiem, że w spotkaniu tym goście przeprowadzili aż 7 zmian, czyli o jedną za dużo.

 

Działacze klubu z Łoziny nie szukają jednak wymówek i winnych dookoła, tylko sami biją się w pierś. – Jako klub sportowy, ale również jako ludzie miłujący sport i sportową rywalizację, czujemy się w obowiązku do bezwzględnego przestrzegania regulaminów i szeroko rozumianej sportowej uczciwości. Dlatego jako klub KS Łozina chcielibyśmy przeprosić naszych kibiców oraz zawodników za odebranie Wam zwycięskich laurów. Wiemy, jak wiele wysiłku wkładacie w ten klub i jego sukcesy. Nie ma słów, które wyrażą to, co w tej chwili czujemy. Nie szukamy usprawiedliwień, ludzki błąd, który nigdy nie powinien się wydarzyć! – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby już nigdy do takiego błędu nie doszło – kończą przedstawiciele klubu.

Continue Reading

A klasa

Pożar domu rodziny zawodnika z A klasy. Można wspomóc odbudowę!

Published

on

Dom bramkarza A-klasowej Wilkowianki Wilków został poważnie zniszczony podczas pożaru. W Internecie założono zbiórkę, za pomocą której można wspomóc poszkodowana rodzinę.

 

Link do zbiórki na rzecz rodziny bramkarza Wilkowianki

Pewnie większość z Was słyszała o lutowym pożarze domu w Jerzmanicach, ale jeszcze nie wszyscy wiedzą, że ta tragedia dotknęła naszego bramkarza, trenera młodych bramkarzy i serdecznego kolegę Kacpra – poinformowała Wilkowianka na swoim profilu na Facebooku.

 

Jesteśmy przekonani, że jako zaangażowana społeczność weźmiemy sprawy w swoje ręce i pomożemy Kacprowi i jego rodzinie w powrocie do domu! Na początek udostępniamy link do portalu zrzutka, gdzie prosimy o wpłaty – nawet małe kwoty mają znaczenie! Jako klub w najbliższym czasie rozpoczniemy szereg akcji, którymi postaramy się wesprzeć Kacpra i jego rodzinę – dodał klub.

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

Continue Reading

A klasa

Remis na szczycie, zdjęta „pajęczyna” zatrzymała wicelidera

Published

on

W meczu na szczycie dwa Piasty – z wrocławskich Żernik i Lutyni – podzieliły się punktami. Druga Odra przegrała i nie wykorzystała szansy awansu na fotel lidera i została wyprzedzona przez czwartą dotąd Zorzę.

 

Prowadzenie 2:0 to niebezpieczny wynik – wersja czwartoligowa

Bardzo ciekawie rozpoczęła się runda rewanżowa w I grupie wrocławskiej A klasy. Już w pierwszej, wiosennej kolejce spotkali się dwaj pretendenci do awansu – lider Piast Żerniki i trzeci Piast Lutynia. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. min. po golu Szymona Łasińskiego. W 22. min. wyrównał Daniel Ugarenko, ale od 36. min. goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce jednego z zawodników.

W II połowie ponownie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy po indywidualnej akcji Przemysława Ujasa do bramki znów trafił Szymon Łasiński. Lutynianie mieli za to Ugarenkę, który w 72. min., po szybkim kontrataku, wyrównał i ustalił wynik spotkania na 2:2.

 

Remis w meczu na szczycie mogła wykorzystać, i awansować na fotel lidera, Odra Lubiąż, potrzebowała jednak wygranej w Rakoszycach z Zielonymi. Gospodarze, którzy walczą o utrzymanie się w lidze nie tylko tanio skóry nie sprzedali, ale wygrali z faworytem 1:0. Jedynego, ale za to jakiego, gola zdobył w 70. min. Maciej Antoszczuk, który strzałem z rzutu wolnego z ok. 17 metrów zdjął pajęczynę w bramce przyjezdnych.

 

Punktowe straty czołowej trójki wykorzystała za to Zorza Wilkszyn, która pokonała Pogoń Miękinia 4:0 i awansowała na 2. miejsce w tabeli. Bramki strzelali Kacper Korkosz – 2, Mateusz Belka i Paweł Furdykoń.

Ścisk w czubie tabeli jest jednak ogromny. Piast Żerniki i Zorza Wilkszyn mają po 38 punktów, a Odra Lubiąż i Piast Lutynia po 37. Walka o awans będzie więc zacięta i może potrwać do ostatnich kolejek.

 

Fot. Piast Żerniki/Zieloni Rakoszyce

 

Continue Reading

A klasa

Tylko sześciu graczy strzeliło 37 goli. Jeden z nich zdobył 13 bramek

Published

on

W meczu legnickiej A klasy Korona Czernina – Kalina Sobin padł wynik 37:1. Co ciekawe, na listę strzelców ze strony gości wpisało się tyko sześciu zawodników. Najwięcej bramek, bo aż 13, strzelił Krzysztof Makowski.

 

Rekordowy wynik w A klasie. Korona wygrała 37:1. “Szacunek dla przeciwników”

O rekordowym wyniku w legnickiej A klasie w meczu Korona Czernina – Kalina Sobin pisaliśmy już wcześniej (link powyżej). W niedzielę wieczorem natomiast, na stronie Łączy Nas Piłka pojawił się „protokół” z tego spotkania, sprawdziliśmy więc jak rozkładały się gole w tym niecodziennym meczu.

 

Okazało się, że 37 goli dla gospodarzy zdobyło zaledwie sześciu zawodników. Najwięcej razy, bo aż 13, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Makowski. Oto zestawienie wszystkich zdobywców goli dla Korony:

  • Krzysztof Makowski – 13
  • Adrian Zarzycki – 10
  • Bartosz Zarzycki – 6
  • Kacper Kornicki – 4
  • Maciej Zarzycki – 3
  • Adam Rybicki – 1

Honorowe trafienie dla gości (był to gol na 1:2) zdobył Kornel Sapieja.

Continue Reading

A klasa

Rekordowy wynik w A klasie. Korona wygrała 37:1. “Szacunek dla przeciwników”

Published

on

A klasa

Gdy spotykają się lider i drużyna z dolnych rejonów tabeli można się spodziewać wysokiego rezultatu. Mimo wszystko zwycięstwo 37:1 w piłce nożnej to kosmiczny wynik. Gdzie padł taki rezultat? Sprawdźcie szczegóły.

 

Niemal 100 meczów w ekstraklasie, mistrzostwo Cypru. Piątkowski w okręgówce

Korona Czernina to lider I grupy legnickiej A klasy. Przed meczem z przedostatnią Kaliną Sobin była zdecydowanym faworytem. Gdy okazało się, że goście przyjechali w dziewięcioosobowym składzie i stało się jasne, że będzie można się spodziewać wysokiego wyniku. Choć chyba mało kto się spodziewał, że gospodarze wygrają 37:1.

Kto strzelał gole? Tutaj znajdziecie szczegół: Tylko sześciu graczy strzeliło 37 goli. Jeden z nich zdobył 13 bramek

 

Co ciekawe, w tej grupie legnickiej A klasy dwucyfrowe wyniki nie należą do rzadkości. W innym niedzielnym meczu wicelider Sparta Przedmoście pokonała ostatnią w tabeli Victorię Siciny 15:0. Od początku sezonu tylko w jednej (!) koleje nie było dwucyfrówek, a bardzo często była dwa takie wyniki.

 

Dość powiedzieć, że wspomniane Korona i Sparta mają ponad 100 goli na koncie – odpowiednie 140 i 115. Na drugim biegunie są Kalina – 230 straconych bramek i Victoria – 153.

Mimo rekordowego wyniku, kibice Korony na klubowym profilu nie tylko chwalili swoich zawodników, ale docenili również rywali, którzy mimo koszmarnego rezultatu grali do końca, a nie zeszli, np. pod pozorem kontuzji, z boiska.

Oto niektóre z komentarzy:

Paulina: Ogromne brawa! Szacunek dla przeciwników za walkę do samego końca;

Maciej: Brawa dla Sobina, że przyjechali i zaczęli grę w 9. Ale wynik kosmos. Tylko jedna bramka stracona;

Paweł: Szacun dla Kaliny, że przyjechała, mają tylko 3 pkt do Buczyny, jeśli dwie będą spadać, to mają szansę, małą ale mają, na utrzymanie, bo na meczach u siebie skład mają.

 

Fot. Korona Czernina 

 

Continue Reading

A klasa

Do Ormianina dołączyli gracze z Maroka i Etiopii. Dziesięć transferów Boru

Published

on

Bór Oborniki Śląskie

Dziesięć transferów przed rundą wiosenną dokonał A-klasowy klub z Obornik Śląskich. Wśród nich są zawodnicy z Maroka i Etiopii, którzy poszerzyli zagraniczną kolonię w Borze, w której są już gracze z Armenii i Ukrainy.

 

Ze Skałek do Orła. Trzy transfery na szczycie okręgówki

Cztery pierwsze transfery Bór ogłosił jeszcze w lutym (Beniaminek A klasy wzmacnia się przed wiosną). Później poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy trafili do Obornik Śląskich w przerwie zimowej. Wśród nich są dwaj zawodnicy z Afryki, którzy trenowali w klubie od kilku miesięcy, a teraz udało się dopełnić wszystkich formalności.

Amine Arabab to 24-letniego zawodnika pochodzącego z Maroka. – Amine to wszechstronny gracz, który może zagrać na każdej pozycji po prawej stronie boiska. Charakteryzuje się doskonałym przygotowaniem fizycznym i dużą ambicją – informuje Bór.

Abdulrahman Jamal Saleh to 20-letni zawodnik urodzony w Arabii Saudyjskiej, lecz posiadający paszport Etiopii. – Jamal dobrze radzi sobie zarówno na skrzydle, jak i w środku pomocy – dodaje klub z Obornik Śląskich. Co ciekawe, nie był on nigdy oficjalnie graczem żadnego klubu.

 

21-letni bramkarz Korneliusz Rogowski jest wychowankiem Przyszłości Dłużyna, a ostatnie pół roku spędził w Apisie Jędrzychowice. – Ten transfer można określić jako „last minute”, ponieważ w ostatniej chwili kumulacja zdarzeń doprowadziła do tego, że otworzyła się szansa na oficjalne dołączenie Kornela do naszej drużyny. Kornel w naszym klubie gościnnie trenuje od kilku miesięcy i przez ten czas pokazał bardzo wysokie umiejętności bramkarskie, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie mu rywalizować o miejsce nr 1 w naszej bramce – przyznał trener Piotr Stadnik

Dmytr Krasovsky trafił do Boru z Tomtex Widawy Wrocław. 17-latek z Ukrainy swoją przygodę z piłką rozpoczął w rodzinnym mieście Winnica, gdzie grał w barwach klubu Niva Vinnitsa. – Nie ukrywam, że Dima był moim priorytetem transferowym w zimowym okienku transferowym. Nasz zespół potrzebuje rywalizacji na prawej stronie boiska, zarówno w formacji defensywnej, jak i ofensywnej. Dima mimo młodego wieku idealnie wpasowuje się swoim profilem do pomysłu gry, który wdrażamy w procesie treningowym – dodał trener Boru.

 

Szymek Michalik to 21-letni obrońca, który występował w drużynach takich jak Grybovia Grybów, Sandecja Nowy Sącz, Glinik Gorlice czy LKS Uście Gorlickie. – Po przeprowadzce do Wrocławia na studia piłka nożna zeszła na dalszy plan. Teraz jednak postanowiłem wrócić do gry i uważam, że Oborniki Śląskie to idealne miejsce na reaktywację mojej piłkarskiej pasji – przyznał zawodnik na łamach klubowego profilu na Facebooku.

Dawid Tomczak, utalentowany 20-letni obrońca, dołączył do Boru na zasadzie transferu czasowego z Rokity Brzeg Dolny. – Jestem niezmiernie zadowolony z decyzji Dawida o dołączeniu do naszego zespołu na rundę wiosenną. Już wcześniej podkreślałem, że nasza linia defensywna potrzebuje wzmocnienia, a Dawid bez wątpienia jest idealną osobą do tego zadania. Dzięki swojej wszechstronności, może sprawnie operować zarówno w bloku 3-osobowym, jak i 4-osobowym – przyznał Piotr Stadnik.

Zawodnicy z zagranicy w klubach z niższych lig to z pewnością żadna nowość, choć zawodnicy z Maroka czy Etiopii często się nie zdarzają. A trzeba pamiętać, że w Borze występuje już Ormianin Hamlet Mkrtchyan.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

Continue Reading

To się czyta