To już plaga. Znika dziewięć drużyn w okręgu wrocławskim

Sześć drużyn w B klasie, jedna w A klasie oraz dwie fuzje. Lokalny futbol w okręgu wrocławskim tej zimy pożegnał się z dziewięcioma zespołami.

 

14 drużyn w grupie, ale aż dwie muszą pauzować. Bo jedna się wycofała

W miniony weekend na boiska w niższych ligach wróciła większość drużyn, w tym zespoły grające w B klasie. Większość, bowiem niektórzy nie mieli z kim grać. W przerwie zimowej z rozgrywek wycofało się bowiem aż sześć zespołów. Najgorzej jest w grupie IX, która z 13 zespołów skurczyła się do 10. Do rundy wiosennej nie przystąpiły bowiem: Odra Rzeczyca, Pogoń Jastrzębce oraz Odra II Rusko (rezerwy Odry A-klasowej Malczyce). W efekcie w pierwszej wiosennej kolejce odbyły się tylko 3 mecze, a 4 zespoły miały pauzę (jedna planową, a trzy dostały punkty walkowerem).

 

Z kolei w grupie II wycofały się dwa zespoły – LKS Paniowice i LKS Szczytkowice. Najbardziej ucierpi na tym LKS Krzyżanowice, który miał grać z tymi zespołami w dwóch pierwszych wiosennych kolejkach. Tak musi pauzować dwa tygodnie, a pierwszy mecz zagra dopiero 7 kwietnia.

 

Fuzja klubów pod Wrocławiem. Jeden znika, drugi zagra w A klasie

Tymczasem z grupy IV wycofały się rezerwy Pogoni Syców. Ze względu na fakt, że w tej grupie było 15 drużyn i jedna w każdej kolejce pauzowała, teraz będą dwie pauzy.

 

Na tym jednak nie koniec. Bo do podobnej sytuacji w grupie IV wrocławskiej A klasy. Z 15-zespołowej ligi odpadł MPC Pęcz, ale i tak dwie drużyny muszą pauzować co kolejkę.

 

Ponadto zimą doszło do dwóch fuzji w okręgu wrocławskim. Szaluna Zębice (A klasa) połączyła się z MKS Siechnice (C klasa), a KS Piotrowice (B klasa) połączył się z LZS Zabłoto (C klasa). Na szczęście tutaj rozgrywki nie ucierpią – przynajmniej w A i B klasie – bo MKS i KS nadal w nich uczestniczą. Nie zmienia to faktu, że z piłkarskiej mapy regionu znikają drużyny z Zębic i Zabłota.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *