Okręgówka Wrocław: Wiwa la Pologne. Olimpia postraszyła nowego lidera

18. kolejka okręgówka Wrocław. Wiele ciekawego działo się w sobotniech meczach. Polonia Środa Śląska pokonała Wiwę. Moto-Jelcz nowym liderem po szalonym meczu w Podgaju.

Wrócili do domu i rozbili faworyta. Przełamanie Sokoła

Gdy pół ligi ma szansę na awans, to każda kolejka obfituje w mecze „na szczycie”. Tym razem najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Środzie Śląskiej, gdzie Polonia podejmowała lidera z Goszcza. I piłkarze obu drużyn nie zawiedli. Gospodarze wygrali 4:2, a bramki strzelali Kamil Liberek, Łukasz Staroń, Adam Andrusiak i Krzysztof Rożek. Wiwa odpowiedziała trafieniami Adriana Dąbrowskiego i Adama Szczypkowskiego.

Porażka podopiecznych Józefa Klepaka oznacza ich spadek z fotel lidera na rzecz Moto-Jelcza. Oławianie po szalonym meczu wygrali w Podgaju z Olimpią 5:4. Gospodarze prowadzili 1:0, ale w pierwszej połowie oławianie odpowiedzieli czterema golami. Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do remisu 4:4. Rozstrzygnięcie padło na 10 minut przed końcem, kiedy jeden z zawodników Olimpii trafił do własnej bramki. Gole dla gospodarzy strzelali Daniel Kożuchowski i Radosław Grzywniak – 3, a dla gości Adrian Gelles i Jakub Skorłutowski.

Fortuna łaskawa dla Piasta. Miedź II poknała Ślęzę

Wiwa nie była jedyną drużyną ze ścisłej czołówki, która przegrała swój mecz. Pogoń Oleśnica uległa w Żórawinie KS-owi 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Miłosz Marszałek – 2 oraz Mateusz Tetłak (karny).

Wysoką formę utrzymuje Mechnik Brzezina, który wygrał trzeci mecz z rzędu pokonując Czarny Jelcz-Laskowice 2:0. Gole strzelali Kamil Pyzłowski i Łukasz Deneka. Tymczasem w Sobótce Zachód bezbramkowo zremisował z GKS-em Kobierzyce.

W górnej połówce mocniej usadowił się Orzeł Pawłowice, który wygrał w Strzelinie 4:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Kotecki, Maciej Szymkowiak, Oskar Caliński oraz Cezary Wyglądacz.

Strzelinianka powoli musi się już oswajać z degradacją do klasy A i budowaniu drużyny na nowy sezon. Coraz ciemniejsze chmury zbierają się również nad Energetykiem Siechnice, który przegrał arcyważny mecz z Parasolem Wrocław 0:4. Bramki dla wrocławian zdobyli Oleh Vlasik, Piotr Godzwon – 2 i Rafał Świerc.

W niedzielę bardzo ważny mecz drużyn z dołu tabeli – Widawa Bierutów podejmowała Kolektyw Radwanice. Gospodarze wygrali 4:0 po golach Daniela Magiery, Szczepana Wróblewskiego, Brajana Pluty oraz Dawida Maligi.

• Strzelinianka Strzelin – Orzeł Pawłowice 0:4
  • Olimpia Podgaj – Moto Jelcz Oława 4:5
  • Energetyk Siechnice – Parasol Wrocław 0:4
  • Zachód Sobótka – GKS Kobierzyce 0:0
  • KS Żórawina – Pogoń Oleśnica 3:0
  • Mechanik Brzezina – Czarni Jelcz-Laskowice 2:0
  • Polonia Środa Śląska – Wiwa Goszcz 4:2
  • Widawa Bierutów – Kolektyw Radwanice  4:0