Mecz Miedź – Śląsk, czyli kto przegra stanie nad przepaścią

Wtorkowy mecz 36. kolejki Miedź Legnica – Śląsk Wrocław urasta do rangi meczu o utrzymanie się – kto przegra, tego uratować będzie mógł tylko cud, albo… Górnik Zabrze.

 

Mamy trzech kadrowiczów na mundial U-20. Ale tylko jeden „stuprocentowy”

W poniedziałek Arka Gdynia wygrała z Wisłą Kraków i zapewniła sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Dla wrocławian to raczej… dobra informacja, bowiem w ostatniej kolejce zmierzą się w sobotę z drużyną, która zagra tylko o „pietruszkę”. Z punktu widzenia szans na utrzymanie się obu dolnośląskich zespołów to kiepskie wieści, bowiem rośnie prawdopodobieństwo spadku jednej z nich.

 

Niestety, ale przegrany meczu Miedź – Śląsk będzie w sytuacji, że już nic od niego nie będzie zależało i będzie głównym kandydatem do pożegnania się z ligą. Bardzo dożo będzie jednak zależało od spotkania Górnik Zabrze – Wisła Płock. Płocczanie w ostatniej kolejce zagrają z Zagłębiem Sosnowiec i już dziś w zasadzie mogą dopisać sobie trzy punkty. Jeśli wygrają też w Zabrzu – to porażka Miedzi ze Śląskiem będzie oznaczała niemal pewny spadek legniczan (podopieczni Dominika Nowaka musieliby wtedy wygrać w Krakowie z Wisłą i liczyć, że Płock przegra u siebie z Zagłębiem – to praktyczne nierealne).

 

Zeszli z boiska w 43 min. Jeden mecz – dwa diametralnie różne opisy

Śląsk jest w lepszej sytuacji niż Miedź. Do utrzymania się w lidze wystarczy WKS-owi remis w Legnicy i wygrana z Arką. Nawet porażka z Miedzią nie zdegraduje jeszcze wrocławian, ale znów wiele będzie zależało od Wisły Płock i… Miedzi. Jeśli płocczanie nie wygrają z Górnikiem, to mimo porażki w Legnicy wygrana z Arką da Śląskowi utrzymanie się.

 

Miedź, by być pewna utrzymania, potrzebuje dwóch zwycięstw lub wygranej ze Śląskiem i remisu w Krakowie. Wygrana ze Śląskiem i porażka w Krakowie może nic nie dać beniaminkowi. Oczywiście, znów kluczowy będzie wynik spotkania Górnik – Wisła Płock.

 

Co musi się stać, żeby utrzymały się i Miedź, i Śląsk? Przede wszystkim trzeba liczyć na Górnika Zabrze, żeby wygrał z Wisłą Płock. Wtedy do uniknięcia degradacji naszym zespołom wystarczy jedno zwycięstwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *