Connect with us

B klasa

B klasa Wrocław: 9 mistrzów i 3 wicemistrzów. Oni awansowali do A klasy

Published

on

Znamy już wszystkich 12 drużyn – 9 mistrzów i 3 wicemistrzów ? z wrocławskiej B klasy, które wywalczyły awans do klasy A.

 

Ambrozja Bogdaszowice, klub z A klasy, szuka trenera

W większości grup nie było niespodzianek. Faworyci wygrali swoje mecze i awansowali. Najwięcej działo się w grupie II, w której o awans (dwa miejsca) wałczyły trzy drużyny. Sparta Wszemirów i Sparta Skarszyn miał 64 pkt. i grały ze sobą, a trzeci Spartan Marszowice miał 63 pkt. We Wszemirowie padnie remis 3:3, a Spartan wygrał z Błękitnymi Pawłów Trzebnicki 11:0 i zajął 1. miejsce. 2. miejsce i awans do A klasy wywalczyła również Sparta Skarszyn, która wyprzedziła swoją imienniczkę ze Wszemirowa lepszym bilansem bramek se sezonie (w meczach tych drużyn dwa razy padł remis 3:3).

 

Ścisk panował również w grupie VIII. Muchobór Wrocław i Zjednoczeni Łowęcice mieli po 56 pkt. Na 3. i 4. miejscu byli Błękitni Jerzmanowo i KS Piotrowice – 55 punktów. Wszystkie drużyny oprócz Błękitnych wygrały swoje meczu i Muchobór awansował do A klasy.

 

Od 0:2 do 5:3. Odra wygrywa w Obornikach Śl. i awansuje do okręgówki

O mały włos doszło do sporej niespodzianki w grupie IX. Lider z Chwalimierza niespodziewanie przegrał 3:7 u siebie z Pagelem Komorniki i mógł zostać wyprzedzony przez Zielonych Rakoszyce. Tyle że podopieczni Piotra Jobczyka również przegrali ? 3:5 z Zorzą Wilkszyn. Z Błękitnymi zrównał się LKS Ciechów, ale przegrał 1.miejsce i awans gorszym bilansem bramek w bezpośrednich meczach.

 

Oto mistrzowie poszczególnych B klas:

 • Grupa I: Kometa Krzelów
 • Grupa II: Spartan Marszowice
 • Grupa III: Dąb Dobroszyce
 • Grupa IV: Długołęka 2000
 • Grupa V: Dolomit Chwałowice
 • Grupa VI: Bór Zaodrze Oława
 • Grupa VII: KP Ludów Śląski
 • Grupa VIII: Muchobór Wrocław
 • Grupa IX: Błękitni Chwalimierz

 

Oto wicemistrzowie oraz i ich współczynnik punktów na mecz:

 • Grupa VII: KS Brochów ? 2,60
 • Grupa II: Sparta Skarszyn ? 2,50
 • Grupa I: Sokół II Wielka Lipa ? 2,50
 • Grupa IV: Perła Węgrów ? 2,46
 • Grupa IX: LKS Ciechów ? 2,33
 • Grupa VI: Logan Kurów ? 2,35
 • Grupa V: LZS Zbytowa ? 2,28
 • Grupa VIII: Zjednoczeni Łowęcice ? 2,26
 • Grupa III: Olimpia Bukowinka ? 2,05

 

 Z drugich miejsc do A klasy awansowały: KS Brochów, Sparta Skarszyn oraz Sokół II Wielka Lipa.

 

Fot. Dolomit Chwałowice – mistrz grupy V (@facebook Dolomit) 

3 komentarze

3 Comments

 1. KIBIC

  23 czerwca, 2019 at 10:14 pm

  Z tego co słyszałem od bezposrednich obserwatorów meczu Sparta Wszemirów-Sparta Skarszyn,o tym kto zajmie drugie miejsce premiowane awansem zadecyduje mecz barażowy między tymi drużynami

 2. WKS MUCHOBÓR

  23 czerwca, 2019 at 10:28 pm

  MUCHOBÓR WROCŁAW SIALALALALALA! MUCHOBÓR WROCŁAW!
  Cóż to był za sezon w VIII grupie. Niesamowita walka.

 3. b klasas

  24 czerwca, 2019 at 11:10 am

  a jeśli któraś z drużyn B klasas nie dostanie licencji (nie każda z tego co widać spełnia na dziś kryteria) to kto następny w kolejce ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wrocław

Transferowa bomba! Mistrz Polski ze Śląskiem zagra w B klasie

Published

on

Argentyńczyk Cristian Omar Diaz, mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, zagra we wrocławskiej B klasie. 37-letni napastnik został zawodnikiem Sparty Będkowo.

 

Doświadczenie i młodość. Siedmiu nowych gracz w kadrze Polonii

To wręcz szokująca informacja. – Dzięki owocnej współpracy z Jakubem Małeckim, nowym zawodnikiem Sparta Będkowo został Cristian Omar Diaz. Nasz nowy zawodnik to były piłkarz Śląska Wrocław, z którym triumfował w lidze, zdobywając wiceistrzostwo, mistrzostwo i Superpuchar Polski. Swoją skuteczność udowadniał już w przeszłości, zdobywając dwukrotnie tytuł króla strzelców w lidze boliwijskiej – poinformował klub z Będkowo.

37-letni Argentyńczyk w barwach Śląska rozegrał w ekstraklasie 52 mecze, w których strzelił 15 goli.

 

Środkowy napastnik dzięki swojemu doświadczeniu będzie idealnym dopełnieniem naszej drużyny w drodze po upragniony awans i pomoże rozwinąć skrzydła pozostałym zawodnikom. Cristian wspomoże nasz klub nie tylko grą. Dzięki swojej wiedzy pomoże w rozwoju długofalowego projektu o którym wkrótce napiszemy więcej – informują przedstawiciele Sparty.

Sparta Będkowo zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli II grupy wrocławskiej B klasy.

 

Fot. Sparta Będkowo/własne

 

Continue Reading

Wrocław

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Published

on

Nowym trenerem Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn. Do zespołu wrócił również jego brat Dariusz, najlepszy strzelec w historii klubu.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Nowym trenerem B-klasowych Błękitnych Jerzmanowo został Tomasz Kubiszyn, były zawodnik i kapitan zespołu, z którym wywalczył historyczny awans do A klasy. Później jako trener prowadził takie drużyny: Błękitni II Jerzmanowo, LZS Zachowice, Spartan Marszowice, Galacticos II Solna (awans do A klasy) oraz Lotnik Twardogóra.

Cele jakie stawia sobie nowy trener to wspólnie z zarządem zapewnić rozwój klubu oraz sięgnąć po najwyższe cele. Życzymy trenerowi powodzenia oraz wielu sukcesów – informują Błękitni na swoim profilu na Facebooku.

 

Do klubu wraca również Dariusz Kubiszyn, brat nowego trenera. – Bardzo się cieszymy, że kolejny zawodnik powraca do szeregów Błękitnych. Dariusz zaczynał treningi w naszym klubie już 16 lat temu, gdy miał 15 lat. Początkowo grał w nowo powstałej drużynie juniorów, a gdy skończył 16 lat, rozpoczął rywalizację w zespole seniorskim, gdzie świętował awans do klasy A. Występował aż do 2016 roku. Jest nadal najlepszym strzelcem w historii klubu, ponieważ strzelił łącznie ponad 200 bramek – informują wrocławianie.

 

Po grze w Błękitnych, 31-latek występował w zespołach: Spartan Marszowice, Mechanik Brzezina, Czarni Białków oraz Zorza Wilkszyn. – Bardzo się cieszę z powrotu do klubu, w którym rozpocząłem swoją przygodę z piłką seniorską. Naszym celem jest zrozumienie się na boisku, aby wygrać jak najwięcej meczów i zająć jak najlepsze miejsce na końcu sezonu. W przyszłym sezonie zamierzamy realnie walczyć o awans do klasy A – powiedział Dariusz Kubiszyn.

 

Fot. Błękitni Jerzmanowo

 

Continue Reading

Wrocław

Zespół z wrocławskiej B klasy szuka rywala na sobotę [Aktualizacja]

Published

on

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje rywala na najbliższą sobotę.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 lutego. – Mamy zarezerwowane boisko ze sztuczną nawierzchnią – informuje trener Leszek Fudali.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się pod nr tel. 609 053 887.

Aktualizacja. Sparingpartner został już znaleziony.

 

 

Continue Reading

Wrocław

Czołowa drużyna wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Orzeł Bukówek, drużyna z wrocławskiej B klasy, poszukuje sparingpartnera.

 

Miał być gigant, jest średniak w… Belgii. Karol Borys odchodzi ze Śląska Wrocław

Orzeł Bukówek to czołowa drużyna VIII grupy wrocławskiej B klasy. Obecnie zespół poszukuje sparingpartnera na sobotę, 10 litego. – Mamy zarezerwowane boisko w Środzie Śląskiej od godz. 20 do 22 – informuje Orzeł.

Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem pod nr tel. 609 053 887.

 

Continue Reading

Wrocław

B-klasowy klub spod Wrocławia szuka trenera

Published

on

drużyna szuka trenera

Piast Nadolice, drużyna występująca we wrocławskiej B klasie, szuka trenera.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Piast występuje w grupie IV wrocławskiej B klasy. – Poszukujemy trenera chętnego podjąć się pracy w podwrocławskiej drużynie, w związku z odejściem do A-klasowej drużyny WKS Wilczyce trenera Damiana Katrycza – informuje klub z Nadolic, dodając, że istnieje możliwość łączenia pracy z funkcją trenera drużyny młodzieżowej.

 

Zainteresowani trenerzy mogą kontaktować się pod nr tel. 691 085 545 lub pod adresem piastnadolice@gmail.com.

 

Continue Reading

B klasa

Nowy trener zespołu z wałbrzyskiej B klasy

Published

on

Kamil Matusik został nowym trenerem Orląt Krosnowice, zespołu z wałbrzyskiej B klasy.

 

Drużyna z wałbrzyskiej A klasy poszukuje trenera

Kamil Matusik zastąpił Artura Oczkosia na stanowisku trenera seniorów Orląt Krosnowice, który prowadził zespół przez ostatnie dwa lata.

– W swoim imieniu, jak i w imieniu zarządu i zawodników, chciałbym podziękować trenerowi Oczkosiowi za pozostawione serce, pozostawiony czas, będąc trenerem w naszym klubie. Kamilowi Matusikowi życzymy oczywiście samych zwycięstw – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że klub z Krosnowic po rundzie zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy IV wałbrzyskiej B klasy.

 

Fot. Orlęta Krosnowice

 

Continue Reading

To się czyta